صفحهٔ اصلی

از ویکیجو | دانشنامه آزاد پارسی
نسخهٔ تاریخ ‏۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ساعت ۱۰:۱۵ توسط Erfan (بحث | مشارکت‌ها)
پرش به: ناوبری، جستجو
به ویکیجو خوش‌ آمدید

دانشنامه آزاد پارسی با  ۷۰٬۴۵۲  مقاله  
 

درباره ما 

دانشنامه دانش‌گستر نام دانشنامه‌ای ۱۸ جلدی است که توسط موسسۀ علمی- فرهنگی دانش گستر تدوین شده است. این مؤسسه در سال ۱۳۸۱ ش با سرمایه حسینعلی سودآور، از نوادگان حسین آقا ملک بنیان‌گذار و واقف کتابخانه و موزۀ ملک تأسیس شد و هدفش روزآمد کردن و تکمیل دایرةالمعارف فارسی بود. این کار نتیجه نداد و تصمیم بر این شد که مؤسسه دانش گستر راساً به تدوین دانشنامه‌ای مستقل بپردازد. تدوین این دانشنامه ۸ سال به طول انجامید. تعداد مدخل های اصلی این دانشنامه ۵۹ هزار است که ۶۰ درصد از این مجموعه از منابع خارجی ترجمه شده است که شامل ۳۶ هزار مدخل است و ۴۰ درصد از آن که حوزه‌های ایران و اسلام را در بر می‌گیرد، توسط مؤلفین داخلی تألیف گردیده‌است. این دانشنامه زیر نظر علی رامین، کامران فانی و محمدعلی سادات تدوین شده است.

نگاره برگزیده 

Mainpage-baghmeli.jpg

نمایی از سردر باغ ملّی، تهران

 


 

مناسبت‌ها

مدخل‌های جدید


مدخل‌های پیشنهادی

 

کل مقالات این دانشنامه، در قالب ۷۲ گروه موضوعی اصلی قرار گرفته‌اند و تعداد زیادی از مقالات نیز ممکن است در چندین گروه موضوعی مختلف جای گرفته باشند. برای مشاهده و دسترسی به این ۷۲ گروه موضوعی، کلیک نمایید.

 


 

دیگر سایتها

http://www.dgenc.ir/ سایت دانشنامه دانش گستر                                                  http://www.rasanehsaz.ir/ سایت رسانه ساز دانش