ایکس لارج (فیلم)

From ویکیجو | دانشنامه آزاد پارسی
Jump to navigation Jump to search
پوستر فیلم
پوستر فیلم

ایکس لارج X Large (movie)


فیلم بلند سینمایی ساخته‌ی محسن توکلی. توکلی این فیلم کمدی را در سال 1397 به تهیه‌کنندگی محمدحسین فرحبخش تولید کرده است. در ایکس لارج بازیگرانی چون اکبر عبدی، رضا ناجی و محمدرضا شریفی‌نیا بازی کرده‌اند. ایکس لارج فیلمی سرگرم کننده است و تماشاگر را با یک قصه‌‌ی کوچه‌بازاری و از نوع بزن بهادرش سرگرم می‌کند. داستان زندانی‌های بامرام و سربه‌راه شده که هوای یکدیگر را دارند و بیرون از زندان به داد هم می‌رسند. اما فیلم برای تصویر این زندگی دست به هر کاری می‌زند. در سرتاسر فیلم با کت کثیف و چرک اشمئزاز را به خورد مخاطب می‌دهد و به زور می‌خنداند، انواع آهنگ‌های ترکی و عربی و پایین‌شهری منسوخ را می‌شنویم و چند جوک و شوخی جنسی. فیلم از ۵ تیر ۱۳۹۸ در سینماهای ایران اکران شده و تاکنون (آخر اسفند 1398) با فروشی بالغ بر 6 میلیارد تومان جزو 10 فیلم پرفروش سال و در لیست پرفروش‌ترین آثار تاریخ سینمای ایران نیز در جایگاه چهل و سوم قرار دارد.


خلاصه‌ی داستان[۱]

این فیلم داستان سه جوان امروزی را (با بازی یوسف تیموری، علی صادقی و میرطاهر مظلومی) روایت می‌کند که بعد از رهایی از زندان و در مسیر تحقق رویاهایشان، با اتفاقاتی غیرمنتظره روبه‌رو می‌شوند.


عوامل فیلم

کارگردان: محسن توکلی

تهیه‌کننده: محمدحسین فرحبخش

نویسنده: محمد عزت‌خانی

بازیگران: اکبر عبدی؛ محمدرضا شریفی‌نیا؛ سحر قریشی؛ علی صادقی؛ یوسف تیموری؛ میرطاهر مظلومی؛ بهاره رهنما؛ محمدسام یوسفی؛ سپیده مرادپور؛ علیرضا قادری؛ سحر نظام‌دوست؛ دلسا کریم‌زاده

فیلم‌بردار: امیر معقولی

تدوینگر: سپیده عبدالوهاب

آهنگساز: محمد احمدی

طراح چهره‌پردازی: شهرام خلج

صدابردار: بابک اخوان

صداگذاری و میکس: حسین ابوالصدق