باربارا فردریکسون (Barbara Fredrickson): تفاوت بین نسخه‌ها

از ویکیجو | دانشنامه آزاد پارسی
پرش به ناوبری پرش به جستجو
(صفحه‌ای تازه حاوی « باربارا فردریکسون (1964- ) (Barbara Fredrickson) استاد برجستۀ امریکایی در دپارتمان رو...» ایجاد کرد)
 
سطر ۱: سطر ۱:
 
  باربارا فردریکسون (1964-    )  (Barbara Fredrickson)
 
  باربارا فردریکسون (1964-    )  (Barbara Fredrickson)
استاد برجستۀ امریکایی در دپارتمان روان‌شناسی دانشگاه کارولینای شمالی در چاپل هیل. او همچنین محقق اصلی لابراتوار احساسات و روان‌شناسی مثبت در آن دانشگاه نیز هست. کار اصلی این روان شناس اجتماعی، مربوط به تئوری گسترده و سازندۀ احساسات و هیجانات مثبت است که نشان می‌دهد احساسات مثبت منجر به رفتارهای جدید، گسترده یا اکتشافی می‌شود و با گذشت زمان، این اقدامات منجر به منابع هدفمند و بلندمدت مانند دانش و روابط اجتماعی می‎گردد.
+
استاد برجستۀ امریکایی در دپارتمان روان‌شناسی دانشگاه کارولینای شمالی<ref>University of North Carolina </ref> در چاپل هیل<ref>Chapel Hill</ref>. او همچنین محقق اصلی لابراتوار احساسات و روان‌شناسی مثبت<ref>Positive Emotions </ref> در آن دانشگاه نیز هست. کار اصلی این روان شناس اجتماعی، مربوط به تئوری گسترده و سازندۀ احساسات و هیجانات مثبت است که نشان می‌دهد احساسات مثبت منجر به رفتارهای جدید، گسترده یا اکتشافی می‌شود و با گذشت زمان، این اقدامات منجر به منابع هدفمند و بلندمدت مانند دانش و روابط اجتماعی می‎گردد.
 +
 
 
خانم باربارا فردریکسون نویسندۀ کتاب مثبت اندیشی است.
 
خانم باربارا فردریکسون نویسندۀ کتاب مثبت اندیشی است.

نسخهٔ ‏۲۲ مارس ۲۰۲۰، ساعت ۱۴:۴۴

باربارا فردریکسون (1964-     )  (Barbara Fredrickson)

استاد برجستۀ امریکایی در دپارتمان روان‌شناسی دانشگاه کارولینای شمالی[۱] در چاپل هیل[۲]. او همچنین محقق اصلی لابراتوار احساسات و روان‌شناسی مثبت[۳] در آن دانشگاه نیز هست. کار اصلی این روان شناس اجتماعی، مربوط به تئوری گسترده و سازندۀ احساسات و هیجانات مثبت است که نشان می‌دهد احساسات مثبت منجر به رفتارهای جدید، گسترده یا اکتشافی می‌شود و با گذشت زمان، این اقدامات منجر به منابع هدفمند و بلندمدت مانند دانش و روابط اجتماعی می‎گردد.

خانم باربارا فردریکسون نویسندۀ کتاب مثبت اندیشی است.

  1. University of North Carolina
  2. Chapel Hill
  3. Positive Emotions