بیکر، نیکلسون (1957): تفاوت بین نسخه‌ها

از ویکیجو | دانشنامه آزاد پارسی
پرش به ناوبری پرش به جستجو
 
سطر ۲۶: سطر ۲۶:
 
|پست تخصصی =
 
|پست تخصصی =
 
|باشگاه =
 
|باشگاه =
}}<br/> [[File:42165500.jpg|thumb|بیکر، نیکلسون]]بِيكِر، نيكِلسون (۱۹۵۷ـ ) Baker, Nicholson
+
}}<br /> [[File:42165500.jpg|thumb|بیکر، نیکلسون]]بِيكِر، نيكِلسون (۱۹۵۷ـ ) Baker, Nicholson
  
رمان‌نويس امريكايي. نخستين رمان او نيم‌طبقه<ref>The Mezzanine</ref> (۱۹۸۸) نام داشت. پس از آن دماي اتاق<ref>Room Temperature</ref> (۱۹۹۰)، واكس<ref>Vox </ref> (۱۹۹۲) و فرماتا<ref>The Fermata</ref> (۱۹۹۴) را نوشت. رمان‌هايش غالباً هرزه‌نگارانه‌اند و ويژگي مهم آن‌ها، توجه به جزئيات و نداشتن پي‌رنگ است. بيكر در راچسترِ<ref>Rochester</ref> نيويورك<ref> New York</ref> متولد شد و قبل از آن‌كه به نويسندگي روي آورد، در وال استريت تحليل‌گر مسائل نفت و دلال سهام بود. در ۱۹۹۱، تو و من: يك داستان واقعي<ref>U and I: A True Story</ref> را منتشر كرد كه شرح‌ حالي است دربارة دلبستگي‌اش به جان آپدايك<ref>John Updike</ref>، نويسندة امريكايي.
+
رمان‌نويس امريكايی. نخستين رمان او نيم‌طبقه<ref>The Mezzanine</ref> (۱۹۸۸) نام داشت. پس از آن دمای اتاق<ref>Room Temperature</ref> (۱۹۹۰)، واكس<ref>Vox </ref> (۱۹۹۲) و فرماتا<ref>The Fermata</ref> (۱۹۹۴) را نوشت. رمان‌هايش غالباً حول محور مسائل جنسی می‌گردند و ويژگی مهم آن‌ها، توجه به جزئيات و نداشتن پيرنگ است. بيكر در راچسترِ<ref>Rochester</ref> نيويورك<ref> New York</ref> متولد شد و قبل از آن‌كه به نويسندگی روی آورد، در وال استريت تحليل‌گر مسائل نفت و دلال سهام بود. در ۱۹۹۱، تو و من: يك داستان واقعی<ref>U and I: A True Story</ref> را منتشر كرد كه شرح‌ حالی است درباره‌ی دلبستگی‌اش به [[جان آپدایک|جان آپدايك]]<ref>John Updike</ref>، نويسنده‌ی امريكايی.
  
 
&nbsp;
 
&nbsp;
سطر ۳۴: سطر ۳۴:
 
----
 
----
  
<br/> <!--42165500-->
+
<br /> <!--42165500-->
  
[[Category:ادبیات غرب]] [[Category:رمان (اشخاص و آثار)]]
+
[[Category:ادبیات غرب]]  
 +
[[Category:رمان (اشخاص و آثار)]]
 +
<references />

نسخهٔ کنونی تا ‏۱۵ فوریهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۹:۵۱

نیکلسون بیکر
زادروز ۱۹۵۷
ملیت امریکایی
شغل و تخصص اصلی نویسنده
آثار دماي اتاق (۱۹۹۰)، واكس (۱۹۹۲) و فرماتا (۱۹۹۴)


بیکر، نیکلسون

بِيكِر، نيكِلسون (۱۹۵۷ـ ) Baker, Nicholson

رمان‌نويس امريكايی. نخستين رمان او نيم‌طبقه[۱] (۱۹۸۸) نام داشت. پس از آن دمای اتاق[۲] (۱۹۹۰)، واكس[۳] (۱۹۹۲) و فرماتا[۴] (۱۹۹۴) را نوشت. رمان‌هايش غالباً حول محور مسائل جنسی می‌گردند و ويژگی مهم آن‌ها، توجه به جزئيات و نداشتن پيرنگ است. بيكر در راچسترِ[۵] نيويورك[۶] متولد شد و قبل از آن‌كه به نويسندگی روی آورد، در وال استريت تحليل‌گر مسائل نفت و دلال سهام بود. در ۱۹۹۱، تو و من: يك داستان واقعی[۷] را منتشر كرد كه شرح‌ حالی است درباره‌ی دلبستگی‌اش به جان آپدايك[۸]، نويسنده‌ی امريكايی.

   1. The Mezzanine
  2. Room Temperature
  3. Vox
  4. The Fermata
  5. Rochester
  6. New York
  7. U and I: A True Story
  8. John Updike