تب سرد (تلویزیون)

از ویکیجو | دانشنامه آزاد پارسی
پرش به ناوبری پرش به جستجو
بازیگران نقش‌های اصلی سریال
بازیگران نقش‌های اصلی سریال

مجموعۀ درام تلویزیونی به کارگردانی علیرضا افخمی و نویسندگی علیرضا بذرافشان. این مجموعۀ 24قسمتی محصول سال ۱۳۸۲ شبکۀ سه سیما است که بعدها در سال ۱۳۹۹ از شبکۀ آی فیلم نیز پخش شده. تب سرد سعی دارد به بیان مشکلات اجتماعی چون بی‌کاری، فقر و اختلاف طبقاتی و تاثیرشان بر سوق دادن جوانان به اعمال خلاف قانون بپردازد. این مجموعه جزو اولین نقش‌آفرینی‌های بازیگرانی چون کامبیز دیرباز، شهاب حسینی و حمید گودرزی در سیما بود.


خلاصۀ داستان

این مجموعه داستان کارخانه‌دار جوانی به نام شهاب است که علی‌رغم ورشکستگی کارخانه­‌اش سعی دارد با روش­‌های مختلف، نظیر قرض کردن و نزول گرفتن، خود را جلوی همسرش و خانواده متمول او موفق نشان دهد. پس از سخت شدن شرایط شهاب، به فکر می‌­افتد تا با همکاری یکی از آشنایانش به صورت صوری فرزندش را بدزدد و از پدر همسرش درخواست پول کند. شهاب پدرزنش را راضی می­‌کند تا پول درخواستی ربایندگان را بدهد، ولی زمانی که وی فکر می‌­کند همه چیز طبق نقشۀ او پیش می‌­رود، یکی از آدم‌ربایان به قراری که با او گذاشته­ عمل نمی­‌کند و خواهان پول بیشتری می‌شود. در همین میان کشته شدن جوانی در حین اجرای نقشۀ آدم‌ربایی پای پلیس را نیز به ماجرا باز می‌­کند.


برخی از بازیگران و عوامل تولید

تهیه‌کننده: قاسم جعفری

مدیر فیلمبرداری: ناصر محمود کلایه

تدوینگران: سمیرا غلام‌زاده و علیرضا افخمی

طراحی و اجرای چهره‌پردازی: بهروز کیهانی و ماندانا اویسی

طراحی صحنه و لباس: شهریار کلهر

آهنگساز: پیروز ارجمند

خواننده: قاسم افشار

بازیگران: کامبیز دیرباز، شهاب حسینی، حمید گودرزی، محسن زهتاب، شهرزاد عبدالمجید، مهدی سلوکی، سروش صحت، نفیسه روشن، سولماز غنی، محمدرضا کوهستانی