تقاطع (فیلم 1384)

From ویکیجو | دانشنامه آزاد پارسی
پوستر فیلم
پوستر فیلم

Intersection (movie)

فیلم بلند سینمایی به کارگردانی ابوالحسن داوودی، تولید سال 1384ش. تقاطع در بخش مسابقۀ سینمای ایران بیست و چهارمین دوره‌ جشنواره فیلم فجر حضور داشته است. این فیلم در دورۀ دهم جشن خانۀ سینما در رشته‌های بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه، بهترین بازیگر نقش دوم مرد (بیژن امکانیان)، بهترین طراحی صحنه و لباس (امیرحسین اثباتی) و بهترین جلوه‌های ویژه (محسن روزبهانی) تندیس زرین دریافت کرده است.

زمان فیلم: 96  دقیقه


خلاصۀ داستان

دكتر مینو رحمانی متخصص زنان و زایمان، شوهرش مرده است و در حالی كه قصد دارد با داریوش ازدواج كند، نگران تنها فرزندش امیر است. از سوی دیگر امیر بیش‌تر اوقات خود را با پدرام كه یكی از دوستان هم‌دورۀ دانشگاهش است می‌گذراند. در یكی از روزها، پدرام كه فرد مرفهی است به اتفاق امیر برای خوش‌گذرانی و شب‌نشینی از خانه خارج می‌شوند. در مسیر به دلیل سرعت غیرمجاز پدرام، اتومبیل دیگری دچار حادثه شده و منجر به مرگ دو نفر به نام بهناز و مهسا می‌شود. در اطراف دكتر مینو رحمانی، امیر، بهناز و مهسا آدم‌های دیگری حضور دارند كه به نوعی با تقاطعی بزرگ در زندگی روبه‌رو شده‌اند و تقاطع حوادث، زندگی آدم‌های بسیاری را تغییر می‌دهد.


برخی از عوامل تولید و بازیگران

نویسندگان: ابوالحسن داوودی و فرید مصطفوی

تهیه‌­کنندگان: سعید حاجی‌میری و ناصر شفق

فیلم­بردار: بهرام بدخشانی

تدوینگر: بهرام دهقان

طراح چهره‌­پردازی: رضا رادمنش

طراح صحنه و لباس: امیرحسین اثباتی

آهنگساز: محمدرضا علیقلی

صدابردار: محمد مختاری

صداگذار: مسعود بهنام

جلوه‌­های ویژه: محسن روزبهانی

بازیگران: فاطمه معتمدآریا؛ بهرام رادان؛ بیژن امكانیان؛ باران كوثری؛ سروش صحت؛ خاطره اسدی؛ السا فیروزآذر؛ صغری عبیسی؛ مجید مظفری