تله (فیلم 1384)

From ویکیجو | دانشنامه آزاد پارسی
Jump to navigation Jump to search
پوستر فیلم
پوستر فیلم

Trap (movie)

فیلم بلند سینمایی به کارگردانی سیروس الوند، تولید سال 1384ش. الوند این فیلم را با بازی بازیگرانی چون محمدرضا گلزار، امین حیایی و مهناز افشار برای گیشه ساخت و در فروش هم فیلم موفقی بود. تله از موضوعی پیچیده و شخصیت‌های اصلی فراوان با انگیزه‌های مختلف تشکیل شده است، با این‌حال از لحاظ ساختار و شخصیت‌پردازی از ضعیف‌ترین آثار الوند به حساب می‌آید.

زمان فیلم: 90 دقیقه


خلاصۀ داستان

فرشاد دکتر روانشناس که به تازگی با مژگان ازدواج کرده، به دلیل توجه بیش از حد بیماران زن به او، مورد بدگمانی همسرش واقع می‌شود. وقتی ندا، دوست مژگان متوجه شک و بدبینی مژگان می‌شود، نقشه‌ای طرح می‌کند تا دکتر را امتحان کنند. به همین دلیل دختری به نام نازنین را سر راه فرشاد قرار می‌دهند تا به این ترتیب از وضعیت اخلاقی او مطمئن شوند. اما نازنین خلاف میل نادر - جوانی که واله و شیدای اوست و در اساس کارشان سرکیسه کردن آدم‌های پولدار است - واقعاً به فرشاد علاقمند می‌شود. از این پس مژگان و ندا و همچنین نادر سعی می‌کنند تا نازنین را از فرشاد دور کنند، و یک سلسله وقایع و درگیری‌ها روی می‌دهد. نهایتاً ماجرا به کشته شدن نازنین و نادر می‌انجامد.


برخی از بازیگران و عوامل تولید

نویسنده: ایرج افشار

تهیه‌کننده: حسن توکل‌نیا

مدیر فیلمبرداری: حسین ملکی

تدوینگر: محمدعلی سجادی

آهنگساز: ناصر چشم‌آذر

صدابرداران: داریوش صادق‌پور و جهانگیر میرشکاری

صداگذار: حسین ابوالصدق

طراح صحنه و لباس: کیوان مقدم

طراح چهره‌پردازی: عاطفه رضوی

بازیگران: محمدرضا گلزار؛ امین حیایی؛ مهناز افشار؛ ماه‌چهره خلیلی؛ سحر زکریا؛ امیرحسین صدیق؛ سیروس ابراهیم‌زاده؛ مریم سعادت؛ مهوش وقاری؛ ملیکا زارعی؛ علی‌اصغر طبسی