حس سوم (تلویزیون)

From ویکیجو | دانشنامه آزاد پارسی
Jump to navigation Jump to search
نسرین مقانلو در صحنه‌ای از سریال
نسرین مقانلو در صحنه‌ای از سریال

مجموعۀ تلویزیونی به کارگردانی و نویسندگی مهدی فخیم‌زاده، در گونۀ پلیسی- حادثه‌ای. این مجموعۀ ده قسمتی محصول شبکۀ دو سیماست که نخستین بار در سال ۱۳۸۴ به نمایش درآمده است. این مجموعه در سال 1399 از شبکۀ آی فیلم بازپخش شد.


خلاصۀ داستان

حس سوم که بیانی کمیک دارد، دربارۀ زوجی میانسال به نام ایرج و سیماست. کار ایرج وصول چک‌­های برگشتی است و سیما در این راه به وی کمک می­‌کند. در جریان وصول یکی از چک‌­ها فردی بدهکار به نام حسنی از دست ایرج فرار می­‌کند و حین تعقیب و گریز، ماشین ایرج دچار سانحه می­‌شود. از طرفی، حسنی که افسر پلیس است با استفاده از حضور ایرج و شلوغی ایجاد شده دستگاه شنودی را در دفتر گروهی از خلافکاران کار می‌گذارد. پس از این حادثه سیما که از کودکی حس بویایی‌اش را از دست داده بوده، ناگهان دارای توانایی بویایی بسیار قوی‌تر از معمول می‌­شود. وی به‌دلیل اعتیاد پدرش به بوی مواد مخدر حساس بوده و سریع متوجه آن می‌­شود. ایرج تصمیم می­‌گیرد از این توانایی سیما در جهت باج‌گیری از مردم استفاده کند. آنها در ادامه به طور ناخواسته با قاچاقچیان مواد مخدر مرتبط می­‌شوند، که این موضوع پای پلیس را به زندگی آنها باز می­‌کند.


برخی از بازیگران و عوامل تولید

تهیه‌کننده: حبیب اسماعیلی

مدیر فیلمبرداری: ابراهیم غفوری

آهنگساز: کامبیز روشن‌روان

صدابردار: جواد مقدس

صداگذاری و ترکیب صدا: مهدی صادقی

طراح چهره‌پردازی: عبدالله اسکندری

طراح صحنه و لباس: آتوسا قلمفرسایی

بازیگران: مهدی فخیم‌زاده، نسرین مقانلو، لیلا برخورداری، حبیب دهقان‌نسب، کامران تفتی، انوشیروان فاطمی، شمسی فضل‌الهی، سیروس ابراهیم‌زاده، محسن قاضی‌مرادی، ابراهیم آبادی، مهدی صبایی، بهار مهدوی، مهسا سرمدی، اردشیر تفتی