خانه سبز، مجموعه تلویزیونی

From ویکیجو | دانشنامه آزاد پارسی
Jump to navigation Jump to search
تعدادی از بازیگران سریال
تعدادی از بازیگران سریال

مجموعۀ تلویزیونی خانۀ سبز Green House, TV series
مجموعۀ تلویزیونی ایرانی (۱۳۷۵ـ۱۳۷۶) به نویسندگی و کارگردانی مشترک بیژن بیرنگ و مسعود رسام. معمولاً به‌طور هفتگی تصویربرداری و پخش می‌شد. این سریال تولید شبکۀ دوم سیما و با نقش‌آفرینی خسرو شکیبایی، مهرانه مهین‌ترابی، حمیده خیرآبادی، داریوش اسدزاده، رامبد جوان، و آتنه فقیه‌نصیری بود، و ماجراهایش در یک آپارتمان سه طبقه می‌گذشت که همۀ اعضای خانواده در کنار هم زندگی می‌کردند. شخصیت اصلی این مجموعه رضا صباحی، وکیل دادگستری (خسرو شکیبایی) است که همراه پدر و پسرش در یک آپارتمان زندگی می‌­کنند. رضا تلاش می­‌کند که با حفظ تعادل بین زندگی شخصی و کاری‌اش بین اعضای خانواده‌­اش آرامش را برقرار کند.

سازندگان این مجموعه به‌دنبال مطرح‌کردن پاره‌ای از مضامین زندگی اجتماعی در قالبی شیرین و طنزآمیز بودند و همین قالب برای مدتی که این مجموعه از شبکۀ دوم سیما پخش می‌شد، مخاطبان فراوانی داشت.

خانۀ سبز تاکنون بارها از شبکه­‌های مختلف سیما بازپخش شده است. محمدرضا کاظمی و رضا نمازی مدیریت فیلم‌برداری، بهرام دهقانیار آهنگ‌سازی، حسین احمدی سرپرستی تدوین، کریم شکرایی طراحی گریم، احمد محیط مدیریت صحنه و رضا کشاورز صدابرداری این مجموعه را بر عهده داشته‌اند.