خانه سبز، مجموعه تلویزیونی

From ویکیجو | دانشنامه آزاد پارسی
Revision as of 07:35, 17 September 2023 by Reza rouzbahani (talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
تعدادی از بازیگران سریال
تعدادی از بازیگران سریال

مجموعۀ تلویزیونی خانۀ سبز Green House, TV series
مجموعۀ تلویزیونی ایرانی (۱۳۷۵ـ۱۳۷۶) به نویسندگی و کارگردانی مشترک بیژن بیرنگ و مسعود رسام. معمولاً به‌طور هفتگی تصویربرداری و پخش می‌شد. این سریال تولید شبکۀ دوم سیما و با نقش‌آفرینی خسرو شکیبایی، مهرانه مهین‌ترابی، حمیده خیرآبادی، داریوش اسدزاده، رامبد جوان، و آتنه فقیه‌نصیری بود، و ماجراهایش در یک آپارتمان سه طبقه می‌گذشت که همۀ اعضای خانواده در کنار هم زندگی می‌کردند. شخصیت اصلی این مجموعه رضا صباحی، وکیل دادگستری (خسرو شکیبایی) است که همراه پدر و پسرش در یک آپارتمان زندگی می‌­کنند. رضا تلاش می­‌کند که با حفظ تعادل بین زندگی شخصی و کاری‌اش بین اعضای خانواده‌­اش آرامش را برقرار کند.

سازندگان این مجموعه به‌دنبال مطرح‌کردن پاره‌ای از مضامین زندگی اجتماعی در قالبی شیرین و طنزآمیز بودند و همین قالب برای مدتی که این مجموعه از شبکۀ دوم سیما پخش می‌شد، مخاطبان فراوانی داشت.

خانۀ سبز تاکنون بارها از شبکه­‌های مختلف سیما بازپخش شده است. محمدرضا کاظمی و رضا نمازی مدیریت فیلم‌برداری، بهرام دهقانیار آهنگ‌سازی، حسین احمدی سرپرستی تدوین، کریم شکرایی طراحی گریم، احمد محیط مدیریت صحنه و رضا کشاورز صدابرداری این مجموعه را بر عهده داشته‌اند.