رولا غنی: تفاوت بین نسخه‌ها

از ویکیجو | دانشنامه آزاد پارسی
پرش به ناوبری پرش به جستجو
(صفحه‌ای تازه حاوی «(ملقب به بی‌بی‌گل) همسر اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان. خانم غنی متولد بیروت...» ایجاد کرد)
 
 
(یک نسخهٔ میانیِ همین کاربر نمایش داده نشده است)
سطر ۱: سطر ۱:
(ملقب به بی‌بی‌گل) همسر اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان. خانم غنی متولد بیروت و از یک خانواده‌ی مسیحی است. او دیپلم خود را از دانشگاه ساینس پو فرانسه و مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته‌ی مطالعات سیاسی از دانشگاه آمریکایی‌های بیروت اخذ کرده است. او همچنین فارغ‌التحصیل دوره‌ی کارشناسی ارشد خبرنگاری از دانشگاه کلمبیای نیویورک است. رولا در سال 1975م و زمان دانشجویی اشرف غنی در دانشگاه امریکایی بیروت با او آشنا شد و ازدواج کرد. او به زبان‌های انگلیسی، عربی، فرانسه، پشتو و فارسی تسلط دارد. غنی در حوزه‌ی زنان، حقوق بشر، آموزش و پرورش و مسائل اجتماعی بسیار فعال است و در اکثر مراسم در کنار همسرش حضور فعال دارد.
+
رولا غنی (بیروت 1948م- ) Rula Ghani
 +
 
 +
(ملقب به بی‌بی‌گل) همسر اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان. خانم غنی متولد بیروت و از یک خانواده‌ی مسیحی است. او دیپلم خود را از دانشگاه ساینس پو<ref>Sciences Po</ref> فرانسه و مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته‌ی مطالعات سیاسی از دانشگاه آمریکایی‌های بیروت<ref>American University of Beirut</ref> اخذ کرده است. او همچنین فارغ‌التحصیل دوره‌ی کارشناسی ارشد خبرنگاری از دانشگاه کلمبیای نیویورک است. رولا در سال 1975م و زمان دانشجویی اشرف غنی در دانشگاه امریکایی بیروت با او آشنا شد و ازدواج کرد. او به زبان‌های انگلیسی، عربی، فرانسه، پشتو و فارسی تسلط دارد. غنی در حوزه‌ی زنان، حقوق بشر، آموزش و پرورش و مسائل اجتماعی بسیار فعال است و در اکثر مراسم در کنار همسرش حضور فعال دارد.
  
  
 
----
 
----
 +
<references />

نسخهٔ کنونی تا ‏۱۱ سپتامبر ۲۰۱۹، ساعت ۱۱:۴۵

رولا غنی (بیروت 1948م- ) Rula Ghani

(ملقب به بی‌بی‌گل) همسر اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان. خانم غنی متولد بیروت و از یک خانواده‌ی مسیحی است. او دیپلم خود را از دانشگاه ساینس پو[۱] فرانسه و مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته‌ی مطالعات سیاسی از دانشگاه آمریکایی‌های بیروت[۲] اخذ کرده است. او همچنین فارغ‌التحصیل دوره‌ی کارشناسی ارشد خبرنگاری از دانشگاه کلمبیای نیویورک است. رولا در سال 1975م و زمان دانشجویی اشرف غنی در دانشگاه امریکایی بیروت با او آشنا شد و ازدواج کرد. او به زبان‌های انگلیسی، عربی، فرانسه، پشتو و فارسی تسلط دارد. غنی در حوزه‌ی زنان، حقوق بشر، آموزش و پرورش و مسائل اجتماعی بسیار فعال است و در اکثر مراسم در کنار همسرش حضور فعال دارد.  1. Sciences Po
  2. American University of Beirut