زمانه (تلویزیون)

از ویکیجو | دانشنامه آزاد پارسی
پرش به ناوبری پرش به جستجو
حسین محجوب و شهرام قائدی در صحنه‌ای از سریال
حسین محجوب و شهرام قائدی در صحنه‌ای از سریال

مجموعۀ تلویزیونی در گونۀ درام عاشقانه به کارگردانی حسن فتحی و نویسندگی علیرضا کاظمی‌پور، سعید جلالی و سعید تشکری. این مجموعه نخستین بار، سال ۱۳۹۱ در 49 قسمت از شبکۀ سه سیما و بعدها بارها از شبکه‌­های مختلف سیما (از جمله آی فیلم) نمایش داده شد. آهنگ تیتراژ پایانی این مجموعه توسط گروه سون (آرش قنادی، امیر قنادی و کیارش پوزشی) بر روی شعری از افشین یداللهی اجرا شده است.


خلاصۀ داستان

زمانه داستان جوانی به نام بهزاد است که مدیرعامل و صاحب یک شرکت تبلیغاتی و جوانی موفق است. وی قصد دارد که در آیندۀ نزدیک با دخترعموی خود ازدواج کند. در همین حین فردی که از کارمندان سابق عمویش بوده و توسط وی از کار اخراج شده به بهزاد می­‌گوید که عمویش سال­‌ها پیش در مرگ پدرش نقش داشته است. همین موضوع سبب می­‌شود که بهزاد به عمویش شک کند و با استخدام وکیلی پی‌گیر این موضوع شود. در همین حین وی دخترعمویش را نیز به دلیل طرفداری از پدرش از خود می­‌راند و رابطه‌­اش را با وی قطع می‌­کند. بهزاد کم‌کم به وکیل خود، ارغوان، علاقمند و با وی وارد رابطه می‌شود. در ادامه، رابطۀ بهزاد با ارغوان نیز به مشکل می­‌خورد و از وی جدا می­‌شود.


برخی از بازیگران و عوامل تولید

تهیه‌کننده: اسماعیل عفیفه

مدیر فیلمبرداری: افشین احمدی

تدوینگر: بابک رضاخانی

آهنگساز: فردین خلعتبری

طراح صحنه: امید زاغری

طراح لباس: ژاله آنت

طراح چهره‌پردازی: سید جلال موسوی

مسئول جلوه­‌های ویژه: بهروز باقری

بازیگران: حمید گودرزی (نقش اصلی)، پریناز ایزدیار، حسین محجوب، ویدا جوان، مهرانه مهین‌ترابی، رویا میرعلمی، شهرام قائدی، فریبا متخصص، هومن برق­‌نورد، تبسم هاشمی، معصومه آقاجانی، متین‌السادات ستوده، مختار ثائقی، محمد برسوزیان، امید روحانی