زنان کوچک (فیلم)

From ویکیجو | دانشنامه آزاد پارسی
Jump to navigation Jump to search
پوستر فیلم
پوستر فیلم

زنان کوچک (Little Woman)

فیلم سینمایی در گونۀ درام به کارگردانی و نویسندگی گرتا گرویگ[۱] بر اساس رمانی از لویزا می الکات[۲] به همین نام. تولید این فیلم آمریکایی-فرانسوی دو ساعت و پانزده دقیقه‌­ای در سال 2018 آغاز و در سال 2019 اکران شد. زنان کوچک با بودجۀ ساخت 40 میلیون دلاری نزدیک به 220 میلیون دلار فروخت و علاوه بر استقبال تماشاگران با تحسین منتقدان نیز مواجه شد.


خلاصۀ داستان

این فیلم داستان خواهران مارچ را در سال­‌های بعد از جنگ داخلی امریکا روایت می‌­کند. جو مارچ[۳] به عنوان نویسنده‌­ای جوان در نیویورک مشغول به کار است، امی[۴] مارچ که برای تحصیل در رشتۀ نقاشی به فرانسه رفته با دوست دوران کودکی‌اش رو‌به‌رو می‌شود که از وی درخواست ازدواج می­‌کند، مگ[۵] خواهر بزرگ‌تر با معلم مدرسه‌­ای ازدواج کرده و زندگی آرامی دارد. مریضی شدید بث[۶] خواهر کوچک خانواده سبب جمع شدن دوبارۀ خواهران مارچ می­‌شود.

جوایز و افتخارات

زنان کوچک در رشته­های بهترین فیلمنامه، موسیقی، طراحی لباس، بازیگر نقش اصلی و مکمل زن نامزد دریافت جایزۀ آکادمی فیلم بریتانیا در سال 2019 شد. همچنین این فیلم در نود و دومین مراسم اسکار در رشته­‌های بهترین فیلم، طراحی لباس، فیلمنامۀ اقتباسی، موسیقی متن، بازیگر نقش اول و مکمل زن نامزد دریافت جایزه بود که در نهایت موفق به دریافت جایزۀ بهترین طراحی لباس از هردو مراسم شد.


برخی از بازیگران و عوامل تولید

تهیه‌کننده: امی پاسکال[۷]

آهنگساز: الکساندر دسپلت[۸]

مدیر فیلمبرداری: یوریک لی ساکس[۹]

تدوینگر: نیک هوی[۱۰]

طراح تولید: جس گنچر[۱۱]

طراح صحنه: کلیر کافمن[۱۲]

طراح لباس: جکلین دورن[۱۳]

بازیگران: مریل استریپ، اما واتسون[۱۴]، فلورنس پیو[۱۵]، سرشه رونان[۱۶]، تیموتی شالامی[۱۷]، باب اودنکرک[۱۸]، میسون آلبان[۱۹]، لورا درن[۲۰]، الیزا اسکنلن[۲۱]
 1. Greta Gerwig
 2. Louisa May Alcott
 3. Jo March
 4. Amy
 5. Meg
 6. Beth
 7. Amy Pascal
 8. Alexandre Desplat
 9. Yorick Le Saux
 10. Nick Houy
 11. Jess Gonchor
 12. Claire Kufman
 13. Jacqueline Durran
 14. Emma Watson
 15. Florence Pugh
 16. Saoirse Ronan
 17. Timothee Chalamet
 18. Bob Odenkirk
 19. Mason Alban
 20. Laura Dern
 21. Eliza Scanlen