مونتالوو، خوان (۱۸۳۲ـ۱۸۸۹): تفاوت بین نسخه‌ها

از ویکیجو | دانشنامه آزاد پارسی
پرش به ناوبری پرش به جستجو
 
سطر ۱: سطر ۱:
  
مونْتالْوو، خوان (۱۸۳۲ـ۱۸۸۹)(Montalvo, Juan)<br/> [[File:38524400.jpg|thumb|مونْتالْوو، خوان]]مقاله‌نویس اکوادوری<ref>Ecuadorean </ref>. مونتالوو را اغلب یکی از بهترین نویسندگان نثر امریکایی‌ـ‌اسپانیایی قرن ۱۹ می‌دانند. با کتاب ''مباحث هفت‌گانه''<ref>''Seven Treatises''</ref> (۱۸۸۲)، که ملاک‌های اخلاقی برای فرهیختگان پیشنهاد می‌کند، به شهرت رسید. مونتالوو بیشتر عمرش را در تبعید گذرانید و با نگارش پرنفوذ خود حق جانشینی در بین دیکتاتورهای اکوادور را به حمله گرفت. کتاب دیگرش،''فصولی که سروانتِس فراموش کرده است''<ref>''Chapters Omitted by Cervantes''</ref> (۱۸۹۵)، یکی از بهترین آثاری است که به تقلید از ''دون کیشوت''<ref>''Don Quixote''</ref>، نوشتۀ میگِل دِ سروانتس<ref>Miguel de Cervantes</ref>، نوشته است.
+
مونْتالْوو، خوان (۱۸۳۲ـ۱۸۸۹)(Montalvo, Juan)<br /> [[File:38524400.jpg|thumb|مونْتالْوو، خوان]]رمان‌نویس و مقاله‌نویس اکوادوری<ref>Ecuadorean </ref>. به تحصیل حقوق و فلسفه پرداخت اما توجه او بیشتر به ادبیات معطوف بود. مدتی مشاغل دیپلماتیک را در ایتالیا و فرانسه تجربه کرد. مونتالوو را اغلب یکی از بهترین نویسندگان نثر امریکایی‌ـ‌اسپانیایی قرن ۱۹ می‌دانند. با کتاب ''مباحث هفت‌گانه''<ref>''Seven Treatises''</ref> (۱۸۸۲)، که ملاک‌های اخلاقی برای فرهیختگان پیشنهاد می‌کند، به شهرت رسید. مونتالوو بیشتر عمرش را در تبعید در فرانسه گذرانید و با نگارش پرنفوذ خود حق جانشینی در بین دیکتاتورهای اکوادور را به حمله گرفت. کتاب دیگرش، ''فصولی که سروانتِس فراموش کرده است''<ref>''Chapters Omitted by Cervantes''</ref> (۱۸۹۵)، یکی از بهترین آثاری است که به تقلید از ''[[دون کیشوت د لا مانچا|دون کیشوت]]''<ref>''Don Quixote''</ref>، نوشتۀ [[سروانتس، میگل د (۱۵۴۷ـ۱۶۱۶)|میگِل دِ سروانتس]]<ref>Miguel de Cervantes</ref>، نوشته است. مونتالوو دو بار ازدواج کرد و سه فرزند به دنیا آورد.
 
 
&nbsp;
 
  
 
----
 
----
  
[[Category:ادبیات غرب]] [[Category:رمان (اشخاص و آثار)]] [[Category:سایر گونه های ادبی]]
+
[[Category:ادبیات غرب]]  
 +
[[Category:رمان (اشخاص و آثار)]]  
 +
[[Category:سایر گونه های ادبی]]
 +
<references />

نسخهٔ کنونی تا ‏۲۰ مهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۶:۲۶

مونْتالْوو، خوان (۱۸۳۲ـ۱۸۸۹)(Montalvo, Juan)

مونْتالْوو، خوان

رمان‌نویس و مقاله‌نویس اکوادوری[۱]. به تحصیل حقوق و فلسفه پرداخت اما توجه او بیشتر به ادبیات معطوف بود. مدتی مشاغل دیپلماتیک را در ایتالیا و فرانسه تجربه کرد. مونتالوو را اغلب یکی از بهترین نویسندگان نثر امریکایی‌ـ‌اسپانیایی قرن ۱۹ می‌دانند. با کتاب مباحث هفت‌گانه[۲] (۱۸۸۲)، که ملاک‌های اخلاقی برای فرهیختگان پیشنهاد می‌کند، به شهرت رسید. مونتالوو بیشتر عمرش را در تبعید در فرانسه گذرانید و با نگارش پرنفوذ خود حق جانشینی در بین دیکتاتورهای اکوادور را به حمله گرفت. کتاب دیگرش، فصولی که سروانتِس فراموش کرده است[۳] (۱۸۹۵)، یکی از بهترین آثاری است که به تقلید از دون کیشوت[۴]، نوشتۀ میگِل دِ سروانتس[۵]، نوشته است. مونتالوو دو بار ازدواج کرد و سه فرزند به دنیا آورد.


  1. Ecuadorean
  2. Seven Treatises
  3. Chapters Omitted by Cervantes
  4. Don Quixote
  5. Miguel de Cervantes