مونتگیو، چارلز (۱۸۶۷ـ۱۹۲۸): تفاوت بین نسخه‌ها

از ویکیجو | دانشنامه آزاد پارسی
پرش به ناوبری پرش به جستجو
سطر ۲: سطر ۲:
 
مونتَگْیو، چارلز (۱۸۶۷ـ۱۹۲۸)(Montague, Charles)
 
مونتَگْیو، چارلز (۱۸۶۷ـ۱۹۲۸)(Montague, Charles)
  
رمان‌نویس و روزنامه‌نگار انگلیسی. سال‌ها از پیش‌گامان اصلی نویسندگان ''منچستر گاردین''<ref>Manchester Guardian</ref> و نیز از مهم‌ترین نقّادان نمایش‌نامه بود که برخی از نقدهای او در این باب در ''اصول نمایش''<ref>''Dramatic Values''</ref> (۱۹۱۱) بیان شده‌اند. آثار دیگرش عبارت‌اند از ''ماده‌گوزن رها شده''<ref>''A Hind Let Loose''</ref> (۱۹۱۰)، ''سرخوردگی''<ref>''Disenchantment''</ref> (۱۹۲۲)، ''نبرد صبحگاهی''<ref>''The Morning’s War''</ref> (۱۹۲۳)، ''ذرّات آتشین''<ref>''Fiery Particles''</ref> (۱۹۲۳)، ''تنبیه‌ بیجا''<ref>''Rough Justice''</ref> (۱۹۲۶) و ''خارج از محدوده''<ref>''Right off the Map''</ref> (۱۹۲۷).
+
رمان‌نویس و روزنامه‌نگار انگلیسی. در لندن متولد شد. پدرش از کشیشان کاتولیک بود که واتیکان را ترک کرد تا ازدواج کند. سال‌ها از پیش‌گامان اصلی نویسندگان ''منچستر گاردین''<ref>Manchester Guardian</ref> و نیز از مهم‌ترین نقّادان نمایش‌نامه بود که برخی از نقدهای او در این باب در ''اصول نمایش''<ref>''Dramatic Values''</ref> (۱۹۱۱) بیان شده‌اند. آثار دیگرش عبارت‌اند از ''ماده‌گوزن رها شده''<ref>''A Hind Let Loose''</ref> (۱۹۱۰)، ''سرخوردگی''<ref>''Disenchantment''</ref> (۱۹۲۲)، ''نبرد صبحگاهی''<ref>''The Morning’s War''</ref> (۱۹۲۳)، ''ذرّات آتشین''<ref>''Fiery Particles''</ref> (۱۹۲۳)، ''تنبیه‌ بیجا''<ref>''Rough Justice''</ref> (۱۹۲۶) و ''خارج از محدوده''<ref>''Right off the Map''</ref> (۱۹۲۷).
  
 
&nbsp;
 
&nbsp;
سطر ۸: سطر ۸:
 
----
 
----
  
[[Category:ادبیات غرب]] [[Category:رمان (اشخاص و آثار)]] [[Category:تئاتر]] [[Category:جهان - اشخاص و گروه ها]]
+
[[Category:ادبیات غرب]]  
 +
[[Category:رمان (اشخاص و آثار)]]  
 +
[[Category:تئاتر]]  
 +
[[Category:جهان - اشخاص و گروه ها]]
 +
<references />

نسخهٔ ‏۲۱ مهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۲:۰۲

مونتَگْیو، چارلز (۱۸۶۷ـ۱۹۲۸)(Montague, Charles)

رمان‌نویس و روزنامه‌نگار انگلیسی. در لندن متولد شد. پدرش از کشیشان کاتولیک بود که واتیکان را ترک کرد تا ازدواج کند. سال‌ها از پیش‌گامان اصلی نویسندگان منچستر گاردین[۱] و نیز از مهم‌ترین نقّادان نمایش‌نامه بود که برخی از نقدهای او در این باب در اصول نمایش[۲] (۱۹۱۱) بیان شده‌اند. آثار دیگرش عبارت‌اند از ماده‌گوزن رها شده[۳] (۱۹۱۰)، سرخوردگی[۴] (۱۹۲۲)، نبرد صبحگاهی[۵] (۱۹۲۳)، ذرّات آتشین[۶] (۱۹۲۳)، تنبیه‌ بیجا[۷] (۱۹۲۶) و خارج از محدوده[۸] (۱۹۲۷).

 


  1. Manchester Guardian
  2. Dramatic Values
  3. A Hind Let Loose
  4. Disenchantment
  5. The Morning’s War
  6. Fiery Particles
  7. Rough Justice
  8. Right off the Map