مک کیب، پاتریک (۱۹۵۵): تفاوت بین نسخه‌ها

از ویکیجو | دانشنامه آزاد پارسی
پرش به ناوبری پرش به جستجو
سطر ۳: سطر ۳:
  
 
رمان‌نویس ایرلندی، زادۀ کلانز<ref>Clones
 
رمان‌نویس ایرلندی، زادۀ کلانز<ref>Clones
 
+
</ref>، در کاونتی مانگن (ماناگن)<ref>Monaghan </ref>. اثر پرفروش‌ او ''بچه قصاب<ref>''Butcher Boy''</ref>''&nbsp;(۱۹۹۲)، که جزو نامزدهای جایزۀ بوکر<ref>Booker Prize</ref>&nbsp;بود، برندۀ جایزۀ اِر لینگوس<ref>Aer Lingus Award</ref>&nbsp;ادبیات (داستان) از روزنامۀ ''آیریش تایمز<ref>''Irish Times''</ref>''&nbsp;شد و نیل جوردن<ref>Neil Jordan</ref>&nbsp;فیلم موفقی از روی آن ساخت. مک‌کِیب سبکی جذاب دارد که در آن شخصیت‌های سرزنده‌ای را معرفی می‌کند. هنگامی‌که در نوشته‌هایش، همچون ''بچه قصاب'' از روایت اول شخص استفاده می‌کند خلاقیت و توانایی خارق‌العاده‌ای را در طرح ایده‌های خاص نشان می‌دهد. آثار دیگر او عبارت‌اند از ''کارن<ref>''Carn'' </ref>''&nbsp;(۱۹۸۹) و ''مدرسۀ مرده<ref>''The Dead School''</ref>''&nbsp;(۱۹۹۵). نشر چشمه شاگرد قصاب را با ترجمه‌ی پیمان خاکسار به فارسی منتشر کرده است.
</ref>، در کاونتی مانگن (ماناگن)<ref>Monaghan </ref>. اثر پرفروش‌ او ''بچه قصاب<ref>''Butcher Boy''</ref>''&nbsp;(۱۹۹۲)، که جزو نامزدهای جایزۀ بوکر<ref>Booker Prize</ref>&nbsp;بود، برندۀ جایزۀ اِر لینگوس<ref>Aer Lingus Award</ref>&nbsp;ادبیات (داستان) از روزنامۀ ''آیریش تایمز<ref>''Irish Times''</ref>''&nbsp;شد و نیل جوردن<ref>Neil Jordan</ref>&nbsp;فیلم موفقی از روی آن ساخت. مک‌کِیب سبکی جذاب دارد که در آن شخصیت‌های سرزنده‌ای را معرفی می‌کند. هنگامی‌که در نوشته‌هایش، همچون ''بچه قصاب'' از روایت اول شخص استفاده می‌کند خلاقیت و توانایی خارق‌العاده‌ای را در طرح ایده‌های خاص نشان می‌دهد. آثار دیگر او عبارت‌اند از ''کارن<ref>''Carn'' </ref>''&nbsp;(۱۹۸۹) و ''مدرسۀ مرده<ref>''The Dead School''</ref>''&nbsp;(۱۹۹۵).
 
  
 
&nbsp;
 
&nbsp;
سطر ۱۰: سطر ۹:
 
----
 
----
  
[[Category:ادبیات غرب]] [[Category:رمان (اشخاص و آثار)]]
+
[[Category:ادبیات غرب]]  
 +
[[Category:رمان (اشخاص و آثار)]]
 +
<references />

نسخهٔ ‏۲۳ مهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۰۶:۲۱

مک‌کِیْب، پاتریک (۱۹۵۵)(McCabe, Patrick)

رمان‌نویس ایرلندی، زادۀ کلانز[۱]، در کاونتی مانگن (ماناگن)[۲]. اثر پرفروش‌ او بچه قصاب[۳] (۱۹۹۲)، که جزو نامزدهای جایزۀ بوکر[۴] بود، برندۀ جایزۀ اِر لینگوس[۵] ادبیات (داستان) از روزنامۀ آیریش تایمز[۶] شد و نیل جوردن[۷] فیلم موفقی از روی آن ساخت. مک‌کِیب سبکی جذاب دارد که در آن شخصیت‌های سرزنده‌ای را معرفی می‌کند. هنگامی‌که در نوشته‌هایش، همچون بچه قصاب از روایت اول شخص استفاده می‌کند خلاقیت و توانایی خارق‌العاده‌ای را در طرح ایده‌های خاص نشان می‌دهد. آثار دیگر او عبارت‌اند از کارن[۸] (۱۹۸۹) و مدرسۀ مرده[۹] (۱۹۹۵). نشر چشمه شاگرد قصاب را با ترجمه‌ی پیمان خاکسار به فارسی منتشر کرده است.

 


  1. Clones
  2. Monaghan
  3. Butcher Boy
  4. Booker Prize
  5. Aer Lingus Award
  6. Irish Times
  7. Neil Jordan
  8. Carn
  9. The Dead School