میوه ممنوعه (تلویزیون)

از ویکیجو | دانشنامه آزاد پارسی
پرش به ناوبری پرش به جستجو
تعدادی از بازیگران سریال
تعدادی از بازیگران سریال

مجموعه‌ی تلویزیونی به کارگردانی حسن فتحی و نویسندگی علیرضا کاظمی‌پور و علیرضا نادری. این مجموعه در سال 1386 با تهیه‌کنندگی اسماعیل عفیفه در 31 قسمت از شبکه‌ی دو سیما پخش شد. میوه‌ی ممنوعه یکی از مجموعه‌های مناسبتی سیما بود که در ماه رمضان بر روی آنتن رفت.

داستان این سریال (که نویسنده در نگارشش نگاهی به قصه‌ی شیخ صنعان داشته) درباره‌ی یک تاجر پا به سن گذاشته‌ی معتمد و دیندار به نام حاج یونس (با بازی علی نصیریان) است که در مواجهه با دختر جوان به نام هستی (هانیه توسلی) با امتحان سختی در برابر نفس خود روبه‌رو می‌شود. این مجموعه داستان آدم‌هایی‌ست که به خود ایمان بسیار دارند ولی در مواجهه با امتحان‌های سخت متوجه می‌شوند که امکان خطا در هر انسانی وجود دارد.

علاوه بر علی نصیریان و هانیه توسلی که نقش‌های اصلی میوه‌ی ممنوعه را بازی می‌کنند بازیگرانی چون گوهر خیراندیش، طناز طباطبائی، امیر جعفری، نیما رئیسی، عمار تفتی، صدیقه کیانفر و هرمز هدایت نیز در این سریال حضور دارند. فیلم‌برداری این اثر برعهده‌ی افشین احمدی بوده و تدوین آن توسط بابک رضاخانی انجام شده است. احسان خواجه‌امیری ساخت موسیقی و اجرای آهنگ پایانی این مجموعه را برعهده داشته است.