هشت نفرت‌انگیز (2015)

از ویکیجو | دانشنامه آزاد پارسی
پرش به ناوبری پرش به جستجو
پوستر فیلم
پوستر فیلم

هشت نفرت انگیز (The Hateful Eight)

فیلم سینمایی در گونه‌های وسترن، جنایی و معمایی به کارگردانی و نویسندگی کوئنتین تارانتینو. این فیلم دو ساعت و چهل و هشت دقیقه‌­ای محصول سال 2015 کشور آمریکا است. هشت نفرت‌انگیز در مراسم اسکار سال 2016 در سه رشتۀ بهترین فیلمبرداری، بهترین بازیگر نقش مکمل زن (جنیفر جیسون لی[۱]) و بهترین موسیقی نامزد دریافت جایزه بود و در نهایت جایزۀ بهترین موسیقی فیلم را برای انیو موریکونه آهنگساز برجسته به ارمغان آورد. در مراسم آکادمی فیلم بریتانیا و گلدن گلوب نیز این فیلم در رشته­‌های بهترین فیلمنامه، موسیقی و بازیگر نقش مکمل زن نامزد شد و جایزۀ بهترین موسیقی را به خود اختصاص داد.


خلاصۀ داستان

داستان فیلم در سال­‌های پس از جنگ داخلی امریکا می­‌گذرد. جایی‌که جایزه‌بگیری به نام راث[۲] همراه زندانی‌اش با یک جایزه‌بگیر دیگر و شخصی که ادعا می­‌کند کلانتر جدید شهر است در یک کالاسکه همسفر می­‌شود. به‌دلیل کولاک و یخ‌بندان این افراد مجبور می­‌شوند در یک کلبه اتراق کنند. در این کلبه چهارنفر دیگر از قبل حضور دارند که این موضوع شک راث را برمی­‌انگیزد. این افراد همدستان زندانی راث‌اند که منتظر فرصتی هستند تا او را نجات بدهند.


برخی از بازیگران و عوامل تولید

تهیه‌کنندگان: ریچارد ان. گلدستین[۳]، استیسی شر[۴] و شنون مکینتاش[۵]

مدیر فیلمبرداری: رابرت ریچاردسون[۶]

آهنگساز: انیو موریکونه

تدوینگر: فرد راسکین[۷]

طراح صحنه: رزماری برندنبرگ[۸]

طراح لباس: کورتنی هافمن[۹]

بازیگران: ساموئل ال. جکسون[۱۰]، کرت راسل[۱۱]، تیم راث[۱۲]، بروث درن[۱۳]، جنیفر جیسون لی، جیمز دارکس[۱۴]، دمین بیچیر[۱۵]، مایکل مدسن[۱۶]، زو بل[۱۷]، جین جونز[۱۸] 1. Jennifer Jason Leigh
 2. Ruth
 3. Richard N. Gladstein
 4. Stacey Sher
 5. Shannon McIntosh
 6. Robert Richardson
 7. Fred Raskin
 8. Rosemary Brandenburg
 9. Courtney Hoffman
 10. Samuel L. Jackson
 11. Kurt Russel
 12. Tim Roth
 13. Bruce Dern
 14. James Darks
 15. Damien Bichir
 16. Michael Madsen
 17. Zoe Bell
 18. Gene Jones