پست (2017)

از ویکیجو | دانشنامه آزاد پارسی
پرش به ناوبری پرش به جستجو
صحنه‌ای از فیلم
صحنه‌ای از فیلم

پست (The Post)


فیلم سینمایی در گونۀ درام تاریخی به کارگردانی استیون اسپیلبرگ و نویسندگی لیز هانا[۱] و جاش سینگر[۲]. این فیلم یک ساعت و پنجاه و شش دقیقه‌ای محصول سال 2017 آمریکاست که در سال 2018 اکران شده است. فیلم به موضوع افشاگری روزنامۀ واشینگتن پست در مورد ماجرای رسوایی واترگیت پرداخته است. نقش‌های اصلی پست را مریل استریپ و تام هنکس بازی کرده‌اند.


خلاصۀ داستان

داستان فیلم از جایی شروع می‌شود که دانیل السبرگ[۳] که یک تحلیلگر مسائل نظامی است از پنهان‌کاری مقامات کشورش در مورد بیهوده بودن جنگ ویتنام خسته شده و با کپی‌برداری از اسناد محرمانه تلاش می‌کند تا با انتشار آنها افکار عمومی مردم را از فریب مقامات آگاه سازد. کی گراهام[۴] مالک روزنامه‌ای به همراه بن بردلی[۵] سردبیرش تصمیم می‌گیرند برای رقابت با روزنامۀ رقیبشان که بخشی از اسناد را زودتر از آنها منتشر کرده به متن کامل گزارش‌ها دسترسی پیدا کنند. آنها موفق می‌شوند تا السبرگ را پیدا کرده و نسخۀ کامل گزارش‌ها را از او تحویل بگیرند. با این وجود آنها با قوانین محدودکنندۀ سیستم قضایی مواجه می‌شوند که در صورت انتشار اسناد ممکن است آنها را محکوم کند.


برخی از افتخارات

پست در مراسم اسکار 2018 در رشته‌های بهترین فیلم، بهترین بازیگر نقش اول مرد و زن و در مراسم آکادمی فیلم بریتانیا نیز برای کارگردانی، بهترین بازیگر نقش اصلی زن و مرد نامزد دریافت جایزه بوده است.


برخی از بازیگران و عوامل تولید

تهیه‌کنندگان: امی پاسکال[۶]، کریستی ماکوسکو کریگر[۷] و استیون اسپیلبرگ

مدیر تولید: دانا بلکاسترو[۸]

مدیر فیلمبرداری: یانوش کامینسکی[۹]

آهنگساز: جان ویلیامز[۱۰]

تدوینگران: سارا بروشار[۱۱] و مایکل کان[۱۲]

طراح صحنه: رینا دی‌آنجلو[۱۳]

طراح لباس: آن راث[۱۴]

بازیگران: مریل استریپ، تام هنکس، باب ادنکرک[۱۵]، سارا پالسون[۱۶]، تریسی لتس[۱۷]، بردلی ویتفورد[۱۸]، بروس گرینوود[۱۹]، متیو دیس[۲۰]، ریک هولمز[۲۱] 1. Liz Hannah
 2. Josh Singer
 3. Daniel Elsberg
 4. Kay Graham
 5. Ben Bradlee
 6. Amy Pascal
 7. Kristie Macosko Krieger
 8. Dana Belcastro
 9. Janusz Kaminski
 10. John Williams
 11. Sarah Broshar
 12. Michael Kahn
 13. Rena DeAngelo
 14. Ann Roth
 15. Bob Odenkirk
 16. Sarah Paulson
 17. Tracy Letts
 18. Bradley Whitford
 19. Bruce Greenwood
 20. Mathew Rhys
 21. Rick Holmes