کوهن، لیونارد (۱۹۳۴): تفاوت بین نسخه‌ها

از ویکیجو | دانشنامه آزاد پارسی
پرش به ناوبری پرش به جستجو
سطر ۳۱: سطر ۳۱:
 
}}
 
}}
  
خواننده، ترانه‌سرا، رمان‌نویس و شاعر کانادایی. اشعار بسیاری از آوازهای او تأمل‌برانگیزند و مضمونِ آن‌ها اغلب موضوعاتِ معنوی، طنز و هجو، یا عشق عریان است و موسیقیِ ساده و با سازهای آکوستیک دارند. کوهن در مونترآل به‌دنیا آمد و در دانشگاه مک‌گیل۱ تحصیل کرد. در یک گروهِ موسیقیِ کانتری۲ به نامِ باکْسْکین بویز۳ فعالیت داشت و نیز خیلی زود شروع به نویسندگی کرد. سپس به اروپا سفر کرد و در یونان ساکن شد، و در آن‌جا بود که مجموعۀ دیگری از اشعارِ خود را منتشر کرد. کوهن سپس به امریکا رفت و به ترانه‌سرایی مشغول شد. کوهن از ۱۹۹۳ در یک مرکزِ ذِن بودیسم۴ در کالیفرنیا۵ زندگی کرد؛ در ۱۹۹۹، برای شروعِ دوبارۀ نویسندگی به لوس‌آنجلس بازگشت.
+
خواننده، ترانه‌سرا، رمان‌نویس و شاعر کانادایی. اشعار بسیاری از آوازهای او تأمل‌برانگیزند و مضمونِ آن‌ها اغلب موضوعاتِ معنوی، طنز و هجو، یا عشق عریان است و موسیقیِ ساده و با سازهای آکوستیک دارند. کوهن در مونترآل به‌دنیا آمد و در دانشگاه مک‌گیل<ref>McGill University
  
McGill University
+
</ref> تحصیل کرد. در یک گروهِ موسیقیِ کانتری<ref>country music </ref> به نامِ باکْسْکین بویز<ref>Buckskin Boys </ref> فعالیت داشت و نیز خیلی زود شروع به نویسندگی کرد. سپس به اروپا سفر کرد و در یونان ساکن شد، و در آن‌جا بود که مجموعۀ دیگری از اشعارِ خود را منتشر کرد. کوهن سپس به امریکا رفت و به ترانه‌سرایی مشغول شد. کوهن از ۱۹۹۳ در یک مرکزِ ذِن بودیسم<ref>Zen Buddhist </ref> در کالیفرنیا<ref>California</ref> زندگی کرد؛ در ۱۹۹۹، برای شروعِ دوبارۀ نویسندگی به لوس‌آنجلس بازگشت.
  
country music Buckskin Boys Zen Buddhist California
+
&nbsp;
  
<br/> <!--35402900-->
+
----
  
 
[[Category:ادبیات سایر کشورها]] [[Category:آمریکای لاتین]] [[Category:موسیقی]] [[Category:مدرن جهان]]
 
[[Category:ادبیات سایر کشورها]] [[Category:آمریکای لاتین]] [[Category:موسیقی]] [[Category:مدرن جهان]]

نسخهٔ ‏۲۴ ژوئیهٔ ۲۰۱۹، ساعت ۰۵:۲۳

کوهِن، لئونارد (۱۹۳۴- ۲۰۱۶م)(Cohen, Leonard)

لیونارد کوهن
Leonard Cohen
زادروز ۱۹۳۴م
درگذشت کانادا ۲۰۱۶م
محل زندگی کانادا، امریکا
ملیت کانادایی
تحصیلات و محل تحصیل دانشگاه مک گیل
شغل و تخصص اصلی خواننده
شغل و تخصص های دیگر شاعر
گروه مقاله موسیقی

خواننده، ترانه‌سرا، رمان‌نویس و شاعر کانادایی. اشعار بسیاری از آوازهای او تأمل‌برانگیزند و مضمونِ آن‌ها اغلب موضوعاتِ معنوی، طنز و هجو، یا عشق عریان است و موسیقیِ ساده و با سازهای آکوستیک دارند. کوهن در مونترآل به‌دنیا آمد و در دانشگاه مک‌گیل[۱] تحصیل کرد. در یک گروهِ موسیقیِ کانتری[۲] به نامِ باکْسْکین بویز[۳] فعالیت داشت و نیز خیلی زود شروع به نویسندگی کرد. سپس به اروپا سفر کرد و در یونان ساکن شد، و در آن‌جا بود که مجموعۀ دیگری از اشعارِ خود را منتشر کرد. کوهن سپس به امریکا رفت و به ترانه‌سرایی مشغول شد. کوهن از ۱۹۹۳ در یک مرکزِ ذِن بودیسم[۴] در کالیفرنیا[۵] زندگی کرد؛ در ۱۹۹۹، برای شروعِ دوبارۀ نویسندگی به لوس‌آنجلس بازگشت.

 


  1. McGill University
  2. country music
  3. Buckskin Boys
  4. Zen Buddhist
  5. California