گشت ارشاد 2 (فیلم)

From ویکیجو | دانشنامه آزاد پارسی
Jump to navigation Jump to search
پوستر فیلم
پوستر فیلم

گشت ارشاد 2 (فیلم)


فیلم بلند سینمایی ساخته‌ی سعید سهیلی. سهیلی به عنوان کارگردان، تهیه‌کننده و نویسنده این فیلم کمدی را در سال 1395 تولید کرده است. این فیلم که در ادامه‌ی گشت ارشاد و در ژانر کمدی ساخته شده، در سی و پنجمین دوره‌ی جشنواره‌ی فیلم فجر به اکران درآمد و با وجود نامزدی در چند رشته چون قسمت اول هیچ جایزه‌ای را به دست نیاورد. گشت ارشاد 2 دررده‌بندی پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران هم‌اکنون (انتهای سال 1398) در جایگاه هشتم قرار دارد. نویسندگان این فیلم فارغ از سه شخصیت اصلی داستان که در قسمت قبل به آنها پرداخته شده، تعدادی شخصیت جدید زن را نیز به داستان اضافه کرده‌اند. فیلم‌نامه‌ی گشت ارشاد 2 ملغمه‌ای از تمام شوخی‌های رکیک اجتماعی است که سازنده تا جایی که امکان داشته آن را به مقابل دوربین آورده و بدون این که کارکردی در جریان داستان داشته باشند، آن را بر زبان شخصیت‌های اضافه کرده است.


خلاصه‌ی داستان

در ادامه‌ی ماجرای قسمت اول این فیلم، عباس و حسن پس از پنج سال از زندان آزاد شده، سراغ عطا می‌روند. عطا دراین مدت در کما بوده و به تازگی به‌ هوش آمده و به زندگی عادی بازگشته است. این سه رفیق دوباره با هم همراه شده، در پی کاری شرافتمندانه می‌گردند. اما پس از تلاش‌های بسیار، ناچار می‌شوند دوباره در لباس مامورین گشت ارشاد به سرکیسه کردن دیگران بپردازند.


عوامل فیلم

کارگردان: سعید سهیلی

تهیه‌کننده: سعید سهیلی؛ حمید فرخ‌نژاد

نویسنده: مهدی محمدنژادیان؛ سعید سهیلی

بازیگران: حمید فرخ‌نژاد؛ پولاد كیمیایی؛ ساعد سهیلی؛ بهاره افشاری؛ محمد الهی؛ فاطمه شكری؛ صفر كشكولی؛ داوود مقدادی؛ ترلان پروانه؛ امید روحانی؛ اسدالله یكتا

فیلم‌بردار: مسعود سلامی

تدوین: حسن ایوبی

موسیقی: امیر توسلی

طراح صحنه: عباس بلوندی

طراح لباس: مهناز غتی

صدابردار: عباس رستگارپور