آرایشگاه زیبا

From ویکیجو | دانشنامه آزاد پارسی

Ziba Barbershop (Iranian TV series)

از صحنه‌های سریال
از صحنه‌های سریال

سریال 13قسمتی به کارگردانی مرضیه برومند و تهیه‌کنندگی صدیقه موسوی‌زاده. این سریال در سال 1369 برای شبکه دو سیما تولید و از همان شبکه پخش شد. بازیگرانی چون مرتضی احمدی، رضا بابک، حسین کسبیان، فاطمه معتمدآریا، محمود بصیری و حسن پورشیرازی در این مجموعه حضور داشتند.

داستان آرایشگاه زیبا در مورد آرایشگر میانسالی است که هنوز مجرد است و با فشار خانواده و دوستان در پی یافتن همسر مناسب خود است. در هر قسمت، اسد (با بازی رضا بابک) به خواستگاری دختری که از طرف نزدیکانش به او معرفی شده می­‌رود ولی هیچ‌کدام را مناسب خود نمی‌­بیند تا سرانجام بر حسب تصادف، خود با دختر مطلوبش که زنی بیوه است مواجه می­‌شود. مادر اسد که به شدت بر روی او نفوذ دارد، با این ازدواج مخالف است و سعی در منصرف کردن اسد می‌کند که خود سبب اتفاقات متعددی می­‌شود.

حضور بازیگرانی نام‌آشنا و لحن طنز سریال، مخاطبان بسیاری را به این مجموعه علاقمند کرد. آرایشگاه زیبا پس از سال‌­ها از شبکه آی‌فیلم بازپخش شد. نویسندگان سریال احمد بهبهانی، مرضیه برومند و رسول نجفیان بوده‌اند و فریبرز لاچینی هم موسیقی‌اش را ساخته. مجموعه را مجید میرفخرایی تدوین کرده است.