توکیو بدون توقف

From ویکیجو | دانشنامه آزاد پارسی
Revision as of 07:12, 13 September 2023 by Reza rouzbahani (talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
پوستر فیلم
پوستر فیلم

Tokyo without stopping


فیلم بلند سینمایی ساخته‌ی سعید عالم‌زاده. عالم‌زاده به عنوان کارگردان این اثر کمدی را در سال 1381 تولید کرده است. توکیو بدون توقف نخستین بار در دوره‌ بیست و یکم جشنواره‌ فیلم فجر به اکران درآمد. نویسنده‌ی فیلم‌نامه‌ی این اثر فرهادی توحیدی و بازیگردانش مهران مدیری بوده است. توکیو بدون توقف را می‌توان در رده‌ی فیلم‌های کمدی- تجاری جای داد. این فیلم طی سال 1382 اکران گسترده شد و توانست عنوان پرفروش‌ترین فیلم سال را از آن خود کند.


خلاصه‌ی داستان

فیلم داستان پرویز نشاط (مهران مدیری) رئیس یک کارخانه‌ی نوشابه‌سازی را روایت می‌کند که با خواهرش ناهید (پانته‌آ بهرام) و عمه‌اش (گوهر خیراندیش) زندگی می‌کند. بر طبق سنت خانوادگی‌شان و وصیت پدر پرویز، ناهید حق ازدواج ندارد. کارخانه رو به ورشکستگی‌ست و پرویز ناهید را برای فروش هتلشان به جزیره‌ی کیش می‌فرستد. ناهید در آن‌جا با محسن توکیو (حسن شکوهی) آشنا می‌شود و آن دو به هم علاقه‌مند می‌شوند. این در حالی‌ست که بر اساس ماجراهایی پرویز به محسن نیاز پیدا می‌کند.


عوامل فیلم

کارگردان: سعید عالم‌زاده

بازیگردان: مهران مدیری

نویسنده: فرهاد توحیدی

تهیه‌کننده: علی سرتیپی

بازیگران: مهران مدیری؛ پانته‌آ بهرام؛ حسن شکوهی؛ گوهر خیراندیش؛ الیزابت امینی؛ سعید پیردوست؛ حمیده خیرآبادی؛ ابراهیم آبادی؛ ساعد هدایتی

مدیر فیلمبرداری: تورج اصلانی

طراح صحنه و لباس: سیامک احصائی

آهنگساز: فریبرز لاچینی؛ علیرضا لاچینی

صدابردار: شاهرخ استادحسن؛ ابراهیم جباری

صداگذاری و میکس: فریدون خوشابافرد

طراح چهره‌پردازی: حمید مهین‌دوست

جلوه‌های ویژه: فرشته جغتائی‌؛ اصغر پورهاجریان



[۱]