تگزاس 2 (فیلم)

From ویکیجو | دانشنامه آزاد پارسی
Jump to navigation Jump to search
پوستر فیلم
پوستر فیلم

Texas 2 (movie)


فیلم بلند سینمایی ساخته‌ی مسعود اطیابی. اطیابی به عنوان کارگردان این اثر کمدی را در سال 1397 در دنباله‌ی فیلم تگزاس (ساخته‌ی 1396) تولید کرده است. تگزاس 2 با بازیگران و عوامل اصلی فیلم نخست از اواخر فروردین ۱۳۹۸ در سینماهای ایران اکران شده ‌است. این فیلم با فروشی بیش‌تر از فیلم اول تاکنون (15 اسفند 1398) در جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران بعد از فیلم‌های مطرب، هزارپا و متری شیش و نیم در رتبه‌ی چهارم است. قسمت دوم تگزاس سرشار از موقعیت‌های کمیکی است که برگرفته از شوخی‌های فضای مجازی می‌باشد و به نازل‌ترین شکل ممکن به تصویر مبدل شده‌اند. شوخی‌های قدیمی و نخ‌نما شده‌ای چون حضور در مراسم تدفین یک دختر جوان و شوخی‌های مربوط به آن.


خلاصه‌ی داستان

پس از ماجراهای قسمت اول تگزاس، ساسان (سام درخشانی) به همراه بهرام (پژمان جمشیدی) و آلیس (گابریلا پتری) به ایران برمی‌گردند. پدر بهرام، آقا بابک (مهدی هاشمی) و مادر ساسان، سوری جون (ژاله صامتی) به دنبال آنها می‌آیند، اما ساسان نمی‌داند که آن دو زن و شوهر هستند. بهرام با یک اشتباه دلارهای خود را که در چمدان جاساز کرده، چمدان جابه‌جا می‌شود. آدم‌های کارلوس به سراغ آنها می‌آیند و ساسان و بهرام دوباره وارد ماجراهای جدیدی می‌شوند.


عوامل فیلم

کارگردان: مسعود اطیابی

تهیه‌کننده: سید ابراهیم عامریان

نویسنده: حمزه صالحی

بازیگران: سام درخشانی؛ مهدی هاشمی؛ پژمان جمشیدی؛ ژاله صامتی؛ گابریلا پتری؛ امید روحانی؛ رضا ناجی؛ نادر سلیمانی؛ بهرنگ علوی

موسیقی: امیر توسلی

فیلم‌بردار: امیر کریمی

تدوین: مهدی حسینی‌وند

صداگذار: سید علیرضا علویان

چهره‌پرداز: محسن دارسنج


[۱]