زمانی برای عاشقی (تلویزیون)

From ویکیجو | دانشنامه آزاد پارسی
صحنه‌ای از سریال
صحنه‌ای از سریال

مجموعۀ تلویزیونی به کارگردانی محمدحسین لطیفی و نویسندگی علی‌اکبر محلوجیان، در گونۀ مذهبی-اجتماعی. این مجموعۀ 10قسمتی برای اولین بار در ایام ماه محرم سال ۱۳۹۲ از شبکۀ پنج سیما به نمایش درآمد و بعدها در سال 1397 از شبکۀ آی فیلم بازپخش شد.


خلاصۀ داستان

زمانی برای عاشقی داستان فرد بازاری معتمدی به نام حاج مرتضی است که کلیددار تکیۀ محله خود است. زمین این تکیه سال­‌ها در خدمت برگزاری مراسم محرم بوده و حاج مرتضی ادعا می­‌کند که حاج حسین (صاحب زمین) این زمین را وقف کرده و او و افراد دیگری شاهد این موضوع بوده‌­اند. چند روز قبل از ایام محرم، آتش‌سوزی‌ای در تکیه اتفاق می‌­افتد که حاج مرتضی در ابتدا خیال می‌­کند اتفاقی بوده، ولی جوان آتش‌نشانی که برای نجات دادن پرچم امام حسین خود را به درون تکیه رسانده و حالا در بیمارستان بستری است به حاج مرتضی می­‌گوید که آتش‌سوزی به صورت عمدی اتفاق افتاده است. در ادامه، پسر بزرگ حاج حسین با رد ادعای حاج مرتضی در وقفی بودن زمین تکیه و با توجه به فوت شدن سایر شاهدانِ حاج مرتضی تصمیم می‌­گیرد که زمین حسینیه را تبدیل به پاساژ کند.


برخی از بازیگران و عوامل تولید

تهیه‌کننده: معصومه فردشاهین

مدیر فیلمبرداری: ابراهیم غفوری

آهنگساز: یحیی سپهری شکیب

طراح چهره‌پردازی: ایمان امیدواری

طراح صحنه و لباس: بابک پناهی

صدابردار: امیر حاتمی

بازیگران: فرهاد قائمیان، رضا رویگری، عنایت شفیعی، علیرضا اوسیوند، حسین ملکی، حمید ابراهیمی، زهره حمیدی، نفیسه روشن، زهرا سعیدی، امیر کاظمی، لیلا بلوکات