مصائب شیرین 2

From ویکیجو | دانشنامه آزاد پارسی
Jump to navigation Jump to search
پوستر فیلم
پوستر فیلم

مصائب شیرین 2


فیلم بلند سینمایی به کارگردانی علیرضا داوودنژاد، تولید سال 1397. این فیلم در واقع فصل دوم اثر دیگری از داوودنژاد است که در سال 1377 ساخت و با موفقیت در جشنواره‌ فیلم فجر و فروش همراه بود. نقش‌های اصلی فیلم را رضا داوودنژاد و ترلان پروانه بازی کرده‌اند. این فیلم در شهرهای لندن، منچستر و جاده‌های روستایی میان آنها در کشور انگلستان و همچنین در شهرهای تهران و متل قو فیلم‌برداری شده است. مصائب شیرین 2 به دلیل مشکلاتی که در پاییز سال 1398 در ایران رخ داد و بعدتر با شیوع بیماری کووید 2 هنوز فرصت اکران گسترده نیافته است.


خلاصه‌ی داستان

[در مصائب شیرین تا آن‌جا قصه پیش رفت که مونا و رضا که نسبت فامیلی داشتند و برای هم در نظر گرفته شده بودند کمی زودتر و در نوجوانی می‌خواستند به هم برسند که با وساطت بزرگ‌ترها خانواده‌های دو طرف کوتاه آمدند و با این دلبستگی موافقت کردند.] حالا مصائب شیرین 2 ماجرای جشن تولد دختری 18 ساله را نشان می‌دهد که مستقل از پدر و مادرش برای خودش تولدی ترتیب داده و پدر و مادر را به این جشن تولد دعوت می‌کند. پدر و مادر در فاصله‌ی آمدن از منچستر به لندن برای جشن تولد دخترشان گذشته‌ای که موجب فاصله انداختن میان آنها و فرزندشان شده است را مرور می‌کنند. این پدر و مادر همان مونا و رضای فصل اول مصائب شیرینند.


سایر عوامل

نویسنده: علیرضا داودنژاد

تهیه‌کننده: علیرضا داوودنژاد

فیلم‌برداران: عباس رحیمی، رضا رشیدی‌فر و امیر واجدسمیعی (ایران)؛ علی شهسواری و محمد کوشا (انگلستان)

تدوینگر: مصطفی خرقه‌پوش

موسیقی: یحیی سپهری شکیب

صدا: سید علیرضا علویان

طراح صحنه: علیرضا داودنژاد

بازیگران: رضا داوودنژاد؛ ترلان پروانه؛ مونا داوودنژاد؛ زهرا داوودنژاد؛ همایون کاظمی؛ سارا لوییز کاظمی؛ علی داوودنژاد؛ یلدا محمودی‌پور؛ محمدرضا داوودنژادisna

salamcinama