کارآگاه شمسی و دستیارش مادام

From ویکیجو | دانشنامه آزاد پارسی
از صحنه‌های سریال
از صحنه‌های سریال

مجموعه‌ی طنز و پلیسی به کارگردانی مرضیه برومند. فیلم‌نامه این سریال توسط مینو فرشچی، سروش صحت و مرضیه برومند نوشته شده و تهیه‌کنندگان آن مهران مهام و ایرج محمدی بوده‌اند. مجموعه‌ی کارآگاه شمسی و مادام در سال 1381 و در 13 قسمت از شبکه‌ی تهران پخش شد.

داستان این سریال درباره‌ی زنی به نام شمسی با بازی پری امیرحمزه است که علاقه‌ی زیادی به داستان­‌ها و اتفاقات پلیسی داشته و از علاقمندان به شخصیت پوآرو است. علاقه‌ی زیاد شمسی به مجموعه­‌های پلیسی سبب می‌شود که او خود را درگیر مسائل همسایگان و اطرافیانش کرده و سعی کند گره از مشکلات آنان بگشاید. در این مسیر دوست ارمنی او به نام مادام (با بازی لوریک میناسیان)، اگرچه با کنجکاوی‌­های شمسی مخالف است، ولی در اکثر مواقع به او کمک می­‌کند.

در این مجموعه امیرحسین صدیق و سروش خلیلی به ترتیب در نقش خواهرزاده‌ی شمسی و سرهنگ آگاهی بازنشسته به ایفای نقش پرداخته‌اند. در این سریال که به صورت اپیزودیک ساخته شده است در هرقسمت بازیگران مهمانی حضور پیدا می­‌کنند. کارآگاه شمسی و مادام به سبب فیلم‌نامه‌ی جذاب و بازی زیبای دو نقش اصلی آن و موقعیت­‌های طنزی که این دو پدید ­می‌آورند سبب جذب مخاطبان شد.

از بازیگران نقش‌های فرعیِ  کارآگاه شمسی و دستیارش مادام به این اشخاص می‌توان اشاره کرد: فهیمه راستکار، ژاله صامتی، داریوش اسدزاده، فرخ‌لقا هوشمند، شبنم طلوعی، مریم سعادت، مریم امیرجلالی، افسانه چهره‌آزاد، سیامک انصاری، محسن قاضی‌مرادی، پروین میکده، مهوش وقاری، شمسی فضل‌الهی، پرستو گلستانی، فلامک جنیدی و لیلی رشیدی.