لاتاری (فیلم)

From ویکیجو | دانشنامه آزاد پارسی
پوستر فیلم
پوستر فیلم

لاتاری


سومین فیلم بلند سینمایی محمدحسین مهدویان. مهدویان به عنوان کارگردان و نویسنده این اثر عاشقانه‌ی اجتماعی را در سال 1396 تولید کرده است. لاتاری نخستین بار در 15 بهمن 1396 در سی و ششمین دوره‌ جشنواره‌ فیلم فجر به نمایش درآمد و به عنوان پرمخاطب‌ترین فیلم این جشنواره و تاریخ جشنواره‌ی فیلم فجر معرفی شد. فیلم از 23 بهمن همان سال در سینماهای سراسر ایران اکران شد و در پایان سال 1397 بعد از فیلم‌های هزارپا (ابوالحسن داوودی) و مصادره (مهران احمدی) عنوان سومین فیلم پرفروش سال را از آن خود کرد. همچنین این اثر هم‌اکنون (22 اسفند 1398) در فهرست پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران بعد از فیلم سرخپوست (نیما جاویدی) در رتبه‌ی پانزدهم قرار دارد. فیلم‌برداری لاتاری در کشورهای ایران، امارات متحده عربی و قطر انجام شده است.


خلاصه‌ی داستان

امیرعلی و نوشین قرار است با هم ازدواج کنند، اما خانواده‌ی نوشین دچار یک ورشکستگی سنگین شده‌اند. پدر دختر مخالف ازدواج است و از طرفی فردی به نام سامی، نوشین را برای کار در یک شرکت حسابداری انتخاب و به دوبی ترانسفر می‌کند. پدر دختر موافق است چون نیما پسر بزرگ در زندان گرفتار شده و 300 میلیون بدهی بالا آورده است. چند روز پس از عزیمت نوشین به دبی خبر خودکشی او می‌رسد و امیرعلی دیوانه‌وار به دنبال حقیقت می‌رود. او تنها نیست؛ حاج موسی رزمنده‌ی سال‌های دور و مربی فوتبال امروز با او به دوبی می‌رود. در دوبی با کمک راننده‌ی ایرانی مقیم آن جا واسطه‌ی قاچاقچی را پیدا می‌کنند. اما درست سر بزنگاه و در موعد انتقام حاج مرتضی می‌رسد و جلوی کار را می‌گیرد. امیرعلی و موسی متوجه می‌شوند که در قضیه‌ی نوشین پای یکی از خلیفه‌زادگان دوبی وسط است. در نهایت هم واسطه‌ی ایرانی کشته می‌شود و هم حاج موسی آن خلیفه‌زاده را به قتل می‌رساند.


عوامل فیلم

کارگردان: محمدحسین مهدویان

تهیه‌کننده: سید محمود رضوی

نویسنده: ابراهیم امینی؛ محمدحسین مهدویان

بازیگران: ساعد سهیلی؛ هادی حجازی‌فر؛ حمید فرخ‌نژاد؛ جواد عزتی؛ نادر سلیمانی؛ مهدی زمین‌پرداز؛ علیرضا استادی؛ مهسا باقری؛ زیبا کرمعلی؛ امیر حسین هاشمی

فیلم‌بردار: هادی بهروز

موسیقی: حبیب خزایی‌فر؛ روزبه بمانی

طراح صحنه و لباس: بهزاد جعفری

چهره‌پرداز: شهرام خلج

تدوین: حسین جعفری گوهریcinema