گاهی به پشت سر نگاه کن (تلویزیون)

From ویکیجو | دانشنامه آزاد پارسی
صحنه‌ای از سریال
صحنه‌ای از سریال

مجموعۀ تلویزیونی در گونۀ ملودرام به کارگردانی مازیار میری و نویسندگی محمود محمدسلطانی و مسعود کرمی. این مجموعۀ سی و یک قسمتی برای اولین بار در سال ۱۳۹۳ از طریق شبکۀ دو سیما و بعدها در سال ۱۳۹۷ از شبکۀ آی فیلم نمایش داده شد.


خلاصۀ داستان

داستان این مجموعه از جایی آغاز می‌­شود که دو خلافکار سابقه‌دار به نام‌­های فیروز و محتشم مجسمۀ عتیقۀ طلایی را پیدا می‌­کنند و سعی می­‌کنند با پیدا کردن راهی آن را از کشور خارج کنند. در همین حین، وقوع زمین لرزه‌­ای در استان آذربایجان آنها را به این فکر می­‌اندازد که با جاسازی کردن مجسمه در بین کمک­‌های مردمی، آن را از کشور خارج کنند. برای این منظور آنها پیش فردی خَیّر به نام جلال تابش رفته و به وی پیشنهاد می‌­دهند تا کمک­‌های مردمی را توسط کامیون خودشان به دست مردم آسیب‌دیده برسانند. در میانۀ راه کامیون به ته دره سقوط کرده و فیروز مرده، محتشم آسیب دیده و مجسمه ناپدید می­‌شود. در همین زمان وضع مالی جلال دچار تغییراتی می‌­شود و محتشم و زن فیروز وی را متهم می­‌کنند که مجسمه را ربوده است.


برخی از بازیگران و عوامل تولید

تهیه‌کننده: رضا انصاریان

آهنگساز: بهنود یخچالی

طراح چهره‌پردازی: مهدیه اعرابی

صدابردار: ساسان نخعی

صداگذار: سیدعلیرضا علویان

طراح صحنه و لباس: فرامرز بادرامپور

مدیر فیلمبرداری: فریبرز سیگارودی

جلوه­‌های ویژۀ میدانی: محسن روزبهانی

جلوه‌های ویژۀ بصری: بهنام خاکسار

بازیگران: امین تارخ، هدایت هاشمی، سعید چنگیزیان، محمد متوسلانی، بهاره کیان‌افشار، الیکا عبدالرزاقی، سام کبودوند، میلاد رحیمی، نگار حسن­‌زاده، آرش فلاحت‌پیشه، حسام محمودی، فرناز امامی، گیتی قاسمی، حمید ابراهیمی، نگار عابدی