گاوصندوق (تلویزیون)

From ویکیجو | دانشنامه آزاد پارسی
سیروس گرجستانی و آزاده صمدی در سریال
سیروس گرجستانی و آزاده صمدی در صحنه‌ای از سریال

مجموعه‌ی طنز تلویزیونی در گونه‌ی کمدی به کارگردانی مازیار میری و نویسندگی مصطفی عزیزی و امیر عربی. این مجموعه محصول سال ۱۳۸۸ شبکه سه سیما است. میری در این مجموعه سعی کرده است بیشتر از بازیگران تئاتر برای نقش‌های اصلی استفاده کند.


خلاصه‌ی داستان

داستان گاوصندوق از جایی شروع می‌شود که آقای پروانه، جواهری را که صاحب کارش در ازای تضمین گرفته به خانه برده تا در گاوصندوق شخصی‌اش نگه‌داری کند. کارشناس جواهر که برادر همسر پروانه است ارزش واقعی آن را بسیار بیشتر از چیزی که تصور می‌شود ارزیابی می‌کند. این امر باعث می‌شود که گروهی خلافکار به فکر سرقت جواهر بیفتند. آنها برای اجرای نقشه‌ی خود به سراغ جوان سابقه‌داری به نام غلام، که تخصصش بازکردن گاوصندوق است، می‌روند. غلام برای سرقت جواهر در آپارتمان پروانه ساکن می‌شود و نقشه‌ای برای سرقت جواهر می‌ریزد. وی در همین حین عاشق دختر آقای پروانه نیز می‌شود. از طرف دیگر افراد دیگری نیز به دنبال سرقت جواهر هستند که با یکدیگر رقابت می‌کنند.


برخی از بازیگران و عوامل تولید

تهیه‌کنندگان: مصطفی و امید عزیزی

مدیر تولید: علیرضا ابوالقاسمی

طراح چهره‌پردازی: مهرداد میرکیانی

طراح صحنه و لباس: سیامک احصایی

آهنگ‌ساز: کارن همایونفر

تدوینگر: منصوره شهبازی

بازیگران: رضا بابک، فرهاد اصلانی، سیروس گرجستانی، افشین هاشمی، حمید ابراهیمی، هایده حائری، بهاره رهنما، سیامک صفری، پیام دهکردی، الهام پاوه‌نژاد، آزاده صمدی، سروش صحت، شراره دولت‌آبادی، خاطره حاتمی