آژانس دوستی

From ویکیجو | دانشنامه آزاد پارسی
Jump to navigation Jump to search

Azhans-e Doosti (Iranian TV series)

از صحنه‌های فیلم
از صحنه‌های فیلم

مجموعه‌ی تلویزیونی به کارگردانی گروهی و تهیه‌کنندگی فتح‌الله جعفری جوزانی، برای شبکه‌ی یک سیما. این مجموعه که نخستین بار طی سال‌های 1377- 1378 بر روی آنتن رفت، تاکنون چندین بار بازپخش شده است. کارگردانی این اثر در ابتدا برعهده‌ی فرامرز قریبیان بود که در ادامه گروهی، شامل احمد رمضان‌زاده، حمیدرضا صلاحمند، کاوه دژکام، محرم زینال‌زاده و مجید جعفری شیرازی هرکدام کارگردانی قسمت‌هایی را برعهده گرفتند. فیلم‌نامه‌ی آژانس دوستی را حمید جبلی، عبدالله اسفندیاری و فتح‌الله جعفری جوزانی نوشته‌اند.

در این سریال بازیگرانی چون فردوس کاویانی، حسین پناهی، اسماعیل داورفر، اصغر همت، پژمان بازغی، حمید لولایی و سحر جعفری جوزانی نقش‌­های اصلی را بازی کرده‌اند. این مجموعه در ابتدا قرار بود در قسمت‌های محدودی ساخته شود، ولی در ادامه با توجه به استقبال مخاطبان، در طول دوسال بالغ بر 50 قسمت از آن تولید شد.

این مجموعه داستان چند راننده را  که در یک تاکسی تلفنی مشغول به کارند، روایت می‌­کند که در هر قسمت با ورود مسافران جدید اتفاقات متعددی برای آنها رخ می­‌دهد. نحوه‌ی مواجهه‌ی آنها با موقعیت­‌های گونان و تعاملشان با یکدیگر و حفظ تعادل زندگی خانوادگی و شغلی، شاکله‌ی اصلی ماجراهای آژانس دوستی را می‌­سازد.

در این مجموعه علاوه بر بازیگران اصلی، هنرمندان شناخته‌شده‌­ای چون علی نصیریان، آهو خردمند، داریوش اسدزاده، مهرانه مهین‌ترابی، جعفر بزرگی، حمیرا ریاضی، ژاله صامتی و کامبیز دیرباز به عنوان بازیگر میهمان حضور داشته‌­اند. صدابرداری و صداگذاری آژانس دوستی به مدیریت رضا اردلان انجام شده است. فیلم‌برداری این مجموعه برعهده‌ی حسن اسدی و رضا رخشان و تدوین آن توسط حسین آذرخشی و فرهاد حیدری انجام شده است.