من زمین را دوست دارم (فیلم)

From ویکیجو | دانشنامه آزاد پارسی

I love the earth (film)

صحنه‌ای از فیلم
صحنه‌ای از فیلم

فیلم بلند سینمایی به کارگردانی ابوالحسن داوودی در گونۀ کمدی- فانتزی، تولید سال 1372ش. من زمین را دوست دارم نخستین تجربۀ پیمان قاسم‌خانی در زمینۀ فیلمنامۀ یک اثر سینمایی‌ست. او در سال بعد هم در زمینۀ نویسندگی فیلمنامۀ بوی خوش زندگی که اثری ناموفق بود با داوودی همکاری کرد.

زمان فیلم: 103 دقیقه


خلاصۀ داستان

خسرو كه كارش رانندگی تاكسی است، یک شب با موجودی فضایی كه خود را «خپیت» می‌نامد، روبه‌رو می‌شود. رفتار غیرعادی و پیش‌بینی نشدۀ خپیت مشكلاتی برای خسرو پدید می‌آورد. خسرو علت حضور خپیت در زمین را نمی‌داند تا این كه زنی فضایی نیز به زمین می‌آید. و اوست كه فاش می‌كند كه خپیت به لحاظ مخالفت فرماندهان سیاره با ازدواج او، به زمین تبعید شده است. به زودی پای موجودات فضایی دیگری كه قصد بازگرداندن زن و مرد فضایی را دارند به زمین گشوده می‌شود. بین دو گروه نبردی در می‌گیرد، اما در نهایت با قول فرماندهان سیاره، كه زن و مرد فضایی در صورت بازگشت به سیاره‌شان می‌توانند ازدواج كنند، غائله خاتمه می‌یابد.


برخی از بازیگران و عوامل تولید

نویسنده: پیمان قاسم‌خانی

تهیه­‌کننده: منوچهر محمدی

مدیر فیلم­برداری: عزیز ساعتی

تدوینگر: بهرام دهقان

آهنگساز: سعید شهرام

صدابرداران: بهروز معاونیان و بهمن الوندی

صداگذار: جهانگیر میرشكاری

طراح چهره‌پردازی: بیژن محتشم

طراح صحنه و لباس: امیرحسین اثباتی

جلوه­‌های ویژه: ژرژ هاشم‌زاده، امیرحسین اثباتی، بیژن محتشم و رضا رستگار

بازیگران: علیرضا خمسه؛ بهزاد خداویسی؛ فریبرز عرب‌نیا؛ آتنه فقیه‌نصیری؛ ژانت آوانسیان؛ مهری مهرنیا؛ حسین محب‌اهری؛ اسماعیل گرامی؛ رشید اصلانی؛ ناصر فروغ