در حاشیه (تلویزیون)

From ویکیجو | دانشنامه آزاد پارسی
پشت صحنه‌ی سریال
پشت صحنه‌ی سریال

سریال طنز تلویزیونی به کارگردانی مهران مدیری و نویسندگی امیرمهدی ژوله و خشایار الوند. این مجموعه برای اولین بار در 26 قست و در بهار سال 1394 از شبکه‌ی سه سیما بر روی آنتن رفت.

داستان این مجموعه درباره‌ی پزشکی متخصص و با وجدان به نام هومن صحرایی است که به دلیل تخصص خاصش مراجعه‌کننده‌ای ندارد. او که پزشکی وظیفه‌شناس است، هنگام مواجهه با بی‌مسئولیتی همکارانش با آنها درگیر شده و در نهایت از محل کارش اخراج می‌شود. هومن که در وضعیت نامطلوب مالی به سر می‌برد به فروش کتاب‌هایش رو می‌آورد که به صورت تصادفی با استاد سابق خود روبه‌رو می‌شود. هومن از طرف او به هیات نظارت بیمارستان‌های استان تهران معرفی می‌شود و آنها ماموریت ساخت و تجهیز بیمارستانی که زمینش سال‌ها پیش وقف شده را به وی واگذار می‌کنند. در این راه او با نوه‌ی واقف که فردی طماع به نام کنگر زهتاب است، جراح پلاستیک متخلفی (به نام هوشنگ کاشف) و بهروز عشقی (پزشکی که مدرکی نامعتبر از دانشگاه‌های فیلیپین دارد) همراه می‌شود. به دلیل طمع و بی‌کفایتی این افراد در اداره‌ی بیمارستان رسوایی‌ها و تخلفات فراوانی در آن روی می‌دهد که در نهایت به دستگیری هومن و همکارانش منجر می‌شود. در هنگام پخش در حاشیه، گروهی از پزشکان به دلیل آنچه آنان ارائه‌ی تصویر نادرست از فضای حاکم بر جامعه‌ی پزشکی می‌دانستند، به پخش این مجموعه اعتراض کردند. پس از استقبال مخاطبان از این مجموعه، فصل دوم این سریال (27 قسمت) با همان بازیگران و عوامل در فضایی کاملاً متفاوت، طی همان سال (1394) بر روی آنتن شبکه سه سیما رفت.


برخی از عوامل تولید و بازیگران

تهیه‌کننده: حمیدرضا مهدوی کوچک‌سرایی

فیلم‌برداران: منوچهر مظفری و امیر همایون احمدپور

تدوینگر: امیر ادیب‌پور

طراح چهره‌پردازی: مهرداد شکرابی

صدابردار: محمود خرسند

آهنگساز: بهرام دهقانیار

بازیگران: مهران مدیری، سیامک انصاری، جواد رضویان، مهران غفوریان، نصرالله رادش، سحر زکریا، محمدرضا هدایتی، عارف لرستانی، سپند امیرسلیمانی، علی اوجی، شبنم فرشادجو، ساعد هدایتی، نبی‌الله پیرهادی، فلامک جنیدی