دلم می‌خواد (فیلم)

From ویکیجو | دانشنامه آزاد پارسی
پوستر فیلم
پوستر فیلم

(film) I want


فیلم بلند سینمایی به کارگردانی بهمن فرمان‌آرا، تولید سال 1393ش. این فیلم کمدی به خاطر نام اولیه‌اش (دلم می‌خواد برقصم) تا خرداد 1397 اجازۀ اکران نیافت. دلم می‌خواد فیلمی‌ست که ایده‌ای ساده و مینیمالیستی دارد؛ اما اجرا و فرم پرتکلف و ساختگیش نمی‌تواند در عمق انبوه مسائلی که فیلمساز سعی در طرح و پرداخت آن دارد نفوذ کند و در سطح باقی می‌ماند. اغراق در نمایش آشفتگی و اندوه و کلافگی شخصیت اصلی فیلم با رفتار او و درهم‌ریختگی صحنه و همچنین طرح معضلات اجتماعی-سیاسی به شکل مستقیم و دم‌دستی می‌توانست در پرداختی منحصربه‌فردتر و با استفاده از نمادپردازی که مهارت ویژۀ فرمان‌آراست انجام شود.

مدت فیلم: 90 دقیقه


خلاصۀ داستان

فیلم دربارۀ نویسنده‌ای به نام بهمن فرزانه (با بازی رضا کیانیان) است که مدت‌هاست طبع نویسندگی‌اش را از دست داده و غرق در تنهایی خودش شده، و حالا شاهد مرگ دوستانش است. او از این شرایط بد ناراضی است و بعد از دیدن دختری سی‌دی‌فروش در خیابان و خریدن یک سی‌دی از او، آهنگ‌های شادی را در گوش خود می‌شنود و همواره در حال شادی و رقصیدن است.


برخی از بازیگران و عوامل تولید

کارگردان: بهمن فرمان‌آرا

نویسنده: امید سهرابی

تهیه‌کننده: علی تقی‌پور

مدیر فیلمبرداری: داوود امیری

تدوینگر: عباس گنجوی

آهنگساز: کارن همایونفر

صدابردار: علی رستگارپور

طراح صحنه و لباس: کیوان مقدم

طراح چهره‌پردازی: مهرداد میرکیانی

بازیگران: رضا کیانیان؛ مهناز افشار؛ محمدرضا گلزار؛ سحر دولتشاهی؛ صابر ابر؛ رویا نونهالی؛ بهناز جعفری؛ رضا بهبودی؛ پردیس احمدیه؛ سیاوش چراغی‌پور؛ مرتضی زارع؛ ندا مقصودی؛ پیام دهکردی؛ علی سرابی؛ مریم شیرازی؛ بهناز نازی