قلب یخی (مجموعه ویدئویی)

From ویکیجو | دانشنامه آزاد پارسی
جلد یکی از قسمت‌های سریال
جلد یکی از قسمت‌های سریال

مجموعه‌ی نمایشی به تهیه‌کنندگی سیدکمال طباطبایی، برای پخش در شبکه‌ی نمایش خانگی. فصل اول و دوم این مجموعه توسط محمدحسین لطیفی و فصل سوم توسط سامان مقدم کارگردانی شده است. فیلم‌نامه‌ی دو فصل اول این مجموعه توسط حامد عنقا و فصل سومش توسط علیرضا بذرافشان و سارا خسروآبادی نوشته شده است. فصل اول در ۱۱ قسمت از مرداد تا آذر ۱۳۸۹، فصل دوم در ۱۶ قسمت از مرداد تا اسفند ۱۳۹۰ و نهایتا فصل سوم در ۳۲ قسمت از آذر ۱۳۹۱ تا تیر ۱۳۹۳ انتشار یافت. قلب یخی اگرچه در ابتدا مخاطبان فراوانی را به خود جلب کرد، اما در ادامه تهیه‌کنندگان و دست‌اندرکاران این مجموعه اعلام کردند به دلیل تکثیر غیر مجاز اثرشان پروژه ورشکست شده است. با این وجود فصل سوم مجموعه با حضور بازیگران جدید و کنار رفتن بازیگران قدیمی با همان نام ولی با داستانی متفاوت پخش شد. خوانندگانی چون مازیار فلاحی، محسن یگانه و رضا یزدانی با این مجموعه همکاری کردند. موسیقی این مجموعه توسط کارن همایونفر و امیر توسلی ساخته شده است.

این مجموعه که از چند داستان موازی تشکیل شده است با پیدا شدن جسد دختری به نام چیستا که در منزل ویدا کار می‌کرده آغاز می‌شود. از طرف دیگر پسر ویدا در جریان یک درگیری به زندان می‌افتد. شیوا (خواهر ویدا) نیز وکالت فردی که متهم به قتل همسر و فرزندش شده را بر عهده می‌گیرد. ارتباط تمام این اتفاقات و افراد به یکدیگر شالوده‌ی اصلی قصه را تشکیل می‌دهد.


برخی از عوامل تولید

مدیر فیلم‌برداری: سیروس عبدلی

تدوینگر: سیامک مهماندوست

طراح لباس: آیدین ظریف

طراح چهره‌پردازی: ایمان امیدواری

صدابرداران: سیامک نیازی و بابک نیازی

بازیگران: حمید فرخ‌نژاد، حمید گودرزی، الناز شاکردوست، مهراوه شریفی‌نیا، نسرین مقانلو، آشا محرابی، سید مهرداد ضیایی، محمدرضا داوودنژاد، حسین یاری، امین حیایی، مهران مدیری، رضا عطاران، هانیه توسلی، هدیه تهرانی، پژمان بازغی، طناز طباطبایی، امیر آقایی، سحر دولتشاهی، امیرحسین رستمی، مهدی فقیه، حسین پاکدل، رضا کیانیان